(VitrA)’ya (Good Design)’dan 4 Yeni “İyi Tasarım” Ödülü

V-Care akıllı kumanda paneli

VitrA, 1950’den beri düzenlenen ve dünyanın en eski ve en saygın tasarım yarışmaları arasında yer alan Good Design kapsamında verilen 4 ödülün sahibi oldu. Yarışmada VitrA “ArchiPlan” banyo koleksiyonu, “Atelier 01” karo serisi, “V-Care Akıllı Panel” ile Arik Levy imzalı “V-Care Akıllı Klozet Prime” modeli ödül almaya hak kazandı. 

The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design ve The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies iş birliğiyle düzenlenen “Good Design” ödüllerine 55 ülke başvuruda bulundu. Bu yıl 71. kez dağıtılan tasarım ödüllerinde VitrA, bugüne kadar aldığı “Good Design” ödül sayısını 44’e yükseltmiş oldu.

VitrA’nın “ArchiPlan” koleksiyonu, her ebatta banyonun ihtiyaçlarına cevap veriyor. Lavabo çeşitliliğiyle dikkat çeken koleksiyonun metal ayakları evlerin yanı sıra otel, restoran, kafe ve bar gibi alanlar için de alternatifler sunuyor.

“Atelier 01” karo koleksiyonu ise, dokulu bir kağıda renkli kalemlerle boyanmış gibi görünen desenleriyle dikkat çekiyor. 20. yüzyılda tasarım ve mimariye yön veren Bauhaus akımından ilham alan geometrik formlarla tasarlanan koleksiyon, hem yer hem de duvarlarda kullanılabiliyor. Çevre dostu Ecolabel ve GREENGUARD sertifikalarına sahip koleksiyonda, 11 farklı tasarımda 9 desen ve 2 fon renginde mat yüzeyli karolar bulunuyor.

VitrA’nın geliştirdiği “V-Care Akıllı Panel”, otomatik yıkama seçeneği ve el değmeden kullanım özelliğiyle, toplu kullanım alanlarında hijyenik bir ortam sunuyor. Üründe yer alan akıllı kumanda paneli, periyodik olarak yıkama yapıyor ve belirli aralıklarla tam yıkama fonksiyonunu çalıştırarak klozetin içini de yıkıyor. Böylece kir, koku ve bakteri artışını önleyerek kullanıcıya her zaman tertemiz bir klozet sunuyor.

Arik Levy imzalı VitrA’nın “V-Care Akıllı Klozet Prime” modeli, Temassız Kumanda Panelleri üzerindeki sensörleri ile el değmeden kullanıma hazır hale geliyor. Özellikle kamusal alanlarda hijyeni korumak için geliştirilen ürün, otomatik yıkama özelliği ile panele temas etmeye gerek kalmadan sifon yapılmasını sağlıyor.

VitrA ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.vitra.com.tr