GENÇ BAKIŞ Sergisi 14 Kasım’a Kadar Ziyaret Edilebilir!

GENÇ BAKIŞ Sergisi

BASE ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliği ile Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında gerçekleşen GENÇ BAKIŞ sergisi lise ve üniversitelerin güzel sanatlar bölümlerinde okuyan öğrencilerin üretimlerinden bir seçkiye yer veriyor. Sergi MSGSÜ Osman Hamdi Bey Salonu’nda 14 Kasım, Pazar gününe kadar görülebilir.


GENÇ BAKIŞ
Güzel Sanatlar Lise ve Üniversite Öğrenci İşleri Seçkisi
Tarih: 30 Ekim – 14 Kasım 2021
Saat: Haftaiçi 10:00 – 17:00 | Haftasonu: 10:00 – 16:00
Konum: MSGSÜ, Osman Hamdi Bey Salonu
Ziyaret: Ücretsiz, Herkese Açık
Küratör: Derya Yücel


This slideshow requires JavaScript.

Sergi kapsamında Türkiye’nin 80’den fazla güzel sanatlar lise ve üniversitelerinde eğitim gören öğrencilerden resim, heykel, fotoğraf, cam ve seramik çalışmalarına yer veriliyor.

Sergi, açıklama metninde ise organizasyon ekibi tarafından şöyle anlatılıyor:

”Türkiye genelinde 87 güzel sanatlar lisesi ile 80’den fazla üniversitede güzel sanatlar fakültesi bulunuyor. Her yıl, eğitimlerini bu okullarda tamamlayan özel yetenekli binlerce genç mezun olurken, geleceğin sanatçıları bu lise ve üniversitelerden çıkıyor. Bu okullarda eğitimine devam eden, henüz mezun olmamış yaratıcı sanatçı adaylarına açık bir çağrı ile gerçekleşen Genç Bakış, BASE işbirliği ile Türkiye’nin 4 bir yanından öğrenci üretimlerinden bir seçkiyi bir araya getirecek.”

Genç Bakış sergisi ve sergide eserleri yer alan katılımcılar hakkında daha ayrıntılı bilgi için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.