UNICERA İstanbul Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı Ziyarete Açıldı!

Dünya seramik sektörünün yakından takip ettiği UNICERA İstanbul – Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı, 2- 6 Kasım 2021 tarihleri arasında seramik ve mutfak sektörünü tek çatı altında buluşturacak. Fuarda yer alacak markalardan bazılarını ve öne çıkan ürünlerini sizler için derledik.*


UNICERA İstanbul
Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı
Tarih:
2 Kasım 2021 Salı, – 6 Kasım 2021 Cumartesi
Ziyaret Saatleri: 2-5 Kasım 2021, 10.00-19.00 – 6 Kasım 2021 10.00-18.00
Yer:
CNREXPO- İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy 34149 Bakırköy/ İstanbul


Fuarda, banyo ürünlerinden, zemin-duvar kaplamalarına, seramik işleme teknolojilerinden, mutfak ve dekorasyon ürünlerine kadar, 1.200’ün üzerinde markanın en yenilikçi ürün, tasarım, malzeme ve teknolojileri, ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından Türkiye Seramik Federasyonu (TSF), Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (TİMDER), iş birliği ve KOSGEB desteğiyle organize edilen Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı UNICERA İstanbul, milyonlarca dolarlık ihracat potansiyeline ev sahipliği yapacak. CNREXPO İstanbul Fuar Merkezi’nde 160 bin metrekare alanda organize edilecek olan etkinlik, 4 kıtadan 20 bini yabancı, 100 bin profesyonel ziyaretçi hedefi ile düzenlenecek.

Bien’den Karo ve Banyo Ürün Gruplarıyla İki Farklı Stant

Estetik kavramını yaşam alanlarına taşıyan ve geniş ürün gamıyla dikkat çeken Bien, fuarda karo ve banyo ürün gruplarıyla iki farklı stantta ziyaretçileriyle buluşacak. Bien, karo ürün grubundan birçok yeni koleksiyonunu da ilk kez fuarda görücüye çıkaracak. 30×90 cm ve 40×120 cm duvar karosu koleksiyonları ile 120×180 cm oversize olarak adlandırılan teknik porselen koleksiyonlar fuarda öne çıkan ürünler olacak.

Bien Banyo grubu ise yeni seriler eklemiş olduğu armatür ve vitrifiye ürünleriyle beraber, yeni nesil banyolar için tasarlanmış SUPREME gömme rezervuar ile UNICERA İstanbul’da yerini alacak. Bien’in Ar-Ge ekipleri tarafından geliştirilen ve kendi alanında en inovatif gömme rezervuar olma özelliğine sahip SUPREME’in 11 ayrı patenti bulunuyor.


Yer: 4. Hol C06 numaralı ana stant ve 8. Hol A04 numaralı banyo grubu stant alanı


Creavit ile Banyoda Yeni Teknolojiler Yaratıcı ve estetik çözümleriyle banyoları birer yaşam alanı olarak tasarlayan Creavit, en yeni ürünlerini de içeren geniş ürün yelpazesini UNICERA Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı‘nda ziyaretçilerinin beğenisine sunacak. Creavit, yaklaşık 800 metrekarelik fuar alanında sergilenecek seramik sağlık gereçlerinden, banyo mobilyasına, armatürlere ve banyoya dair yüzlerce ürünüyle, tüketicilerin banyo konusundaki ihtiyaçlarına estetik ve bütünsel çözümler öneriyor.

Creavit, özellikle bu yıl yeni inovatif ürünü WQ Akıllı Klozet ile alışkanlıkları değiştirmeyi hedefliyor. Hijyen ve teknolojiyi bir araya getiren WQ Akıllı Klozet tüketicilere modern çağın tüm konforunu sunmayı vadediyor.


Yer: 4. Hol A02 numaralı stand


E.C.A. SEREL Hijyen Odaklı Ürünleriyle UNICERA’da

E.C.A. SEREL markalı seramik sağlık gereçleri ve armatür ürünlerinin yurt içi dağıtım firması Elmor; kalite, tasarım ve teknolojiyi odağına alan yeni nesil ürünleriyle UNICERA İstanbul’da yer alacak. Markaların güncel ürünlerini sergilemesinin yanı sıra iş bağlantıları kurma ve yeni iş birliklerini mümkün kılma açısından da büyük öneme sahip fuarda E.C.A. SEREL; fotoselli ürünlerden kendi kendini yıkayan lavabolara, zaman ayarlı armatürlerden su tasarruflu klozetlere kadar geniş bir ürün yelpazesini ziyaretçilerine tanıtacak.

Pandemi süreciyle birlikte sağlık ve hijyen konularındaki hassasiyetin artmasından dolayı fuarda fotoselli ve zaman ayarlı armatürler ile Hijyen Plus odaklı ürünlerinin ön planda olacağı bilgisini paylaşan Elmor A.Ş. Genel Müdürü Enver Öz, Kovid-19 ile mücadele ettiğimiz bugünlerde yüzey temasını sıfırlayan fotoselli bataryalar, içinde bulunduğumuz dönemde çok daha önemli bir konuma geldi. Yaşam alanlarına uzun soluklu bir hijyen etkisi getiren bu ürün grubunun en teknolojik örneklerini fuarda katılımcılarla buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Fuarda sergilenecek Hijyen Plus odaklı ürünlere dair de açıklamalar yapan Öz, şunları kaydetti: “2015 yılında başlattığımız Hijyen Plus teknolojisi günümüzde çok daha değerli bir yerde bulunuyor. Bu teknolojiyle nano teknolojik gümüş iyonlar sayesinde vitrifiyelerde kir barındırmayan yüzeyler elde ediyoruz. Bu sayede kullanıcılara maksimum temizlik ve tasarruf da bir arada sunuluyor. Nano teknoloji ile üretilen özel hijyen kaplaması sayesinde hijyen güvenliğini en üst seviyede yaşatıyoruz.


Yer: 4. Hol B02 numaralı stant


Rino | Seramik Porselen’den UNICERA İstanbul’a Özel Karo Koleksiyonu

CNREXPO İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarda 8-C02 Salon’da yerini alacak olan Rino | Seramik Porselen, Söğüt ve Kurşunlu’daki yüksek üretim teknolojili üretim tesislerinde ürettiği seramik ve porselen karo koleksiyonlarını sergileyecek. Fuara özel hazırlanan, zemin döşemesi ile aynı kodda bitiş detayı veren, kendinden eğimli duş zemin karoları hydRovit koleksiyonunu ziyaretçileri ile paylaşacak.

Rino | Seramik Porselen mimarlar, iç mimarlar, inşaat malzeme uzmanları ve son kullanıcılar için farklı ebatlarda ve dokularda mat, saten, parlak, semi lappato, full lappato ve fonksiyonel yüzeylerde zemin ve duvar çözümleri sunuyor.


Yer: 8-C02 Salon


Roca İlk kez UNICERA İstanbul’da

Asırlık geçmişini, yenilikçi yaklaşımlara entegre eden Roca; In-wash, In-tank, Smart Duş Sistemleri, Stratum Lavabo gibi yeni teknolojilerle geliştirilen akıllı ve inovatif ürünleri ile birlikte ödüllü Infinity ve Ruy Ohtake gibi tasarımlarını sektör profesyonellerine ve ziyaretçilere yakından anlatma fırsatı elde edecek.

Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva ilk kez katılacakları fuar ile ilgili şunları söyledi: “Seramik, banyo, mutfak sektörünün önde gelen firmalarının yer aldığı UNICERA İstanbul’a Roca markamızla bu yıl ilk kez katılmanın heyecanını yaşıyoruz. Fuarda, en iyi kullanıcı deneyimini sunan, yenilikçi ve ödüllü ürünlerimizi tanıtacağız. Daha önce NSK markamızla katıldığımız UNICERA Fuarı‘nda, bu yıl yenilikçi sistemlerle geliştirdiğimiz ürünlerimizi Türkiye’nin dört bir yanından gelen bayiler, bayi adayları ve  sektör profesyonelleri ile paylaşacağız.”


Yer: 7. Hol A04 numaralı stant


VitrA ve Artemanın en yenileri UNICERA İstanbul’da

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri, VitrA ve Artema markalarının en yeni ürünlerini, her yıl olduğu gibi ilk kez UNICERA İstanbul Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı’nda sergiliyor. Kapsamlı Root koleksiyonunun dikkat çektiği fuarda, yeni gömme rezervuarlar da ilk kez tanıtılıyor. VitrA’nın yüzeylerdeki en son trendleri yansıtan karo koleksiyonları MarmoMix, CementMix, Urban Travertino, Atelier 01, SET6.0, Boscostone ve Marmostone da UNICERA İstanbul’da görülebilir.

VitrA’nın yüzeylerle ilgili yenilikleri, birbirleriyle uyumlu renk gruplarında farklı ve sayısız kombinasyon yaratma özelliğini de içinde barındırıyor. Çağdaş mekanlar için klasik mermerlerden ilham alan Iconic Awards 2021 sahibi MarmoMix, mimarinin güçlü yapı taşlarından mermerin görünümünü yüzeylere taşıyarak, farklı döşeme alternatifleri sunuyor. Good Design ödüllü CementMix ise modern şehir mimarisinin temel unsurlarından betondan esinlenen sistemsel bir yaklaşım getiriyor. Farklı malzeme ve formatların sofistike karması ColorCode sistemindeki Urban Travertino karo koleksiyonu, traverteni porselenin gücü ve dayanıklılığıyla yüzeylere taşıyor. VitrA’nın CementMix, MarmoMix ve Atelier 01 karoları, çevre dostu Ecolabel ve GREENGUARD sertifikalarıyla dikkat çekiyor.


Yer: 6- F02 Standı


*Seçkide yer alan firmalar alfabetik olarak sıralanmıştır.