Proje Müellifleri HASANPAŞA GAZHANESİ’nin Dönüşüm Sürecini Anlatıyor!

Hasanpaşa Gazhanesi Dönüşümü Proje ve Uygulama Süreci

Geçtiğimiz Temmuz ayı başında ziyaretçileri ile buluşan Müze Gazhane’nin proje müellifleri Gülsün Tanyeli, Deniz Aslan, Yıldız Salman, Sevim Aslan ve Özgür Boran, 12 Ekim, Salı günü (bugün) “Hasanpaşa Gazhanesi Dönüşümü Proje ve Uygulama Süreci” başlıklı bir sunumda bir araya geliyorlar. Hasanpaşa Gazhanesi’nin fikirden uygulamaya, sürecinin aktarılacağı sunum çevrimiçi, herkesin katılımına açık olarak ve ücretsiz gerçekleşecek.


Hasanpaşa Gazhanesi Dönüşümü Proje ve Uygulama Süreci
Tarih:
12 Ekim 2021, Salı
Saat: 19:30
Mecra: Çevrimiçi (Zoom + Youtube)
Katılım: Herkese Açık, Ücretsiz
Konuklar: Gülsün Tanyeli, Deniz Aslan, Yıldız Salman, Sevim Aslan ve Özgür Boran


Müze Gazhane

1892 yılında kurulmuş olan ve 1994 yılına kadar Kadıköy ve çevresine havagazı sağlayan Hasanpaşa Gazhanesi, 32 bin metrekarelik yapılar topluluğunu içeren yerleşkesi ile, 30 yılı bulan bir çaba, mücadele ve çalışmanın sonucunda kentliyle buluştu.

Gülsün Tamyeli projeyi şöyle anlatıyor:

Hasanpaşa Gazhanesi projesi, gazhaneyi ayakta tutabilmek, mimarisini de yeni kullanım alternatifleriyle yaşanır hale getirebilmek, bir cazibe merkezi yaratmak adına korumayla birlikte tasarımı radikal bir biçimde ortaya konulan bir iş.

Temmuz ayı başında ziyaretçileriyle buluşan, yeni ismiyle Müze Gazhane‘nin tüm süreci bu çevrimiçi etkinlikte izleyicilere proje müelliflerinin sunumları ile aktarılacak. 12 Ekim, Salı günü çevrimiçi gerçekleşecek sunuma Zoom üzerinden katılabilir veya sunumu Mimarlar Derneği 1927‘nin YouTube kanalında canlı olarak takip edebilirsiniz.

Yayına erişim bilgileri şöyle:

Sunum sonrası gerçekleşecek soru-cevap kısmına katılmak için yayına Zoom üzerinden bağlanmak gerekiyor.

Proje hakkında ayrıntılı bilgi için bağlantıya tıklayarak geçmiş bi_özet haberini inceleyebilir, yayın hakkında ayrıntılı bilgi için ise Mimarlar Derneği 1927’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.