“4. Uluslararası Bilkent Sanat Festivali” 13-20 Ekim Tarihlerinde Ankara’da Gerçekleşiyor!

4. Uluslararası Bilkent Sanat Festivali

Bu sene 4’üncüsü gerçekleşen Uluslararası Bilkent Sanat Festivali, 13-20 Ekim tarihleri arasında Bilkent Center’da Ankaralılarla buluşacak. Festival, yerli ve yabancı 35 resim ve heykel sanatçının katılımıyla gerçekleşecek. Festivalde resimden müziğe ve dansa birçok sanat dalı sanatseverlerin beğenisine sunulacak.


4. Uluslararası Bilkent Sanat Festivali
Tarih:
13-20 Ekim 2021
Konum:
Bilkent Center, Ankara
Ziyaret & Katılım:
Herkese Açık, Ücretsiz


İlki 2017’de gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Bilkent Sanat Festivali’nin 4. döngüsü pandemi koşulları nedeniyle bir yıl ara verilerek bu yıl 13-20 Ekim 2021 tarihleri arasında geçekleştiriliyor. “Sanata Evet” mottosuyla yola çıkılan festivalde, dünyanın farklı ülkelerinden sanatçıların yanı sıra Türkiye’den de birçok sanatçı yer alacak. Sekiz gün sürecek festival ile sanatın her dalı ziyaretçilerle bir araya gelecek.

Küratörlüğü Bilkent Sanat Sokağı Yöneticisi Rahmi Çöğendez tarafından yapılan festival, sanatı ve sanatçıyı AVM gibi bir bağlamda bir araya getirerek sanatın erişilebilirliğini göstermeyi hedefliyor.

Ekim ayında Ankara yine sanatla, sanatçılarla gelen izleyicileri ile bütünleşip, renklenecek.

Küratör ve Festival Başkanı Rahmi Çöğendez festival için şunları söylüyor:

“Bilkent Sanat Festivali’nde bambaşka bir dünya yaratmak istiyoruz. Ankara’nın dolayısıyla Türkiye’nin böyle sanat etkinliklerine ihtiyacı var… Ekim ayında Ankara yine sanatla, sanatçılarla gelen izleyicileri ile bütünleşip, renklenecek. Hepinizi bu festivale bekliyoruz.

Festival hakkında daha detaylı bilgi ve festival programını yakından incelemek için Uluslararası Bilkent Sanat Festivali’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.