BURASI” Sergisi Kapsamında Rehberli Tur: “Çeşmelerin İzinde Su Hakkına Doğru Yürümek”  

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliğiyle hazırlanan “BURASI” sergisi kapsamında Mekanda Adalet Derneği’nin işbirliğiyle düzenlenen “Çeşmelerin İzinde Su Hakkına Doğru Yürümek” başlıklı etkinlikte su politikaları uzmanı Akgün İlhan’ın rehberliğinde Cihangir-Galata hattındaki çeşmeler, ardından Yapı Kredi Kültür Sanat’taki “Burası” sergisi gezilecek.  


Çeşmelerin İzinde Su Hakkına Doğru Yürümek
Tarih:
9 Ekim 2021 , 14 Ekim 2021
Yer: Cihangir, Galata, Yapı Kredi Kültür Sanat
Rehber: Akgün İlhan
Katılım: Etkinlik için rezervasyon yapılması gerekmektedir.


Yaşam hakkımızın en temel bileşeni su nerden geliyor ve nereye gidiyor? Pet şişelere, damacanalara ve evdeki musluklara hapsedilmiş suyu ne kadar tanıyabiliriz? Tanımadığımız suyu nasıl koruyabilir, su hakkımızı nasıl kollayabiliriz? 

İklim değişikliğiyle beraber su krizi ve dolayısıyla su hakkımıza yönelik tehditler büyüyor. Su gibi akmadan, harekete geçmeden suyu bilemeyiz. Haydi, ilk adımı İstanbul’un görünmez hale getirilmiş sokak çeşmelerinin izini sürerek atalım. Çünkü yaşadığımız şehirde suyu akan çeşmelere erişmeden su hakkını kazanamayız.

 9 ve 14 Ekim’de gerçekleştirilecek etkinliğin programı aşağıdaki gibidir.


Program
9 ve 14 Ekim 2021
13:00 Cihangir Meydanı’nda buluşma ve tanışma,
13:00-14:45 Gezi
15:00 Yapı Kredi Kültür Sanat’a varış
15:15-16:15 Sergi turu


Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için: https://sanat.ykykultur.com.tr/etkinlikler/cesmelerin-izinde-su-hakkina-dogru-yurumek