“Bodrum’da İki Meydan Bir Cadde” Öğrenci Fikir YARIŞMASI Katılımcılarını Bekliyor!

Bodrum'da İki Meydan Bir Cadde

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen Bodrum’da İki Meydan Bir Cadde öğrenci fikir yarışması için başvurular Kasım 2021’e kadar devam ediyor. Yarışma Bodrum’un merkezinde, sit alanı olan alanda, hızla büyüyen ve nüfusu mevsimsel aralıklarda hızla değişen Bodrum için önerileri bekliyor.


Bodrum’da İki Meydan Bir Cadde
Mimari ve Kentsel Tasarım Fikir Projeleri, Öğrenci Fikir Yarışması

Yarışmanın Duyurusu: 25 Mart 2021
Son Katılım Tarihi: Kasım 2021
Değerlendirme Toplantısı & Sonuçların İlanı: Aralık 2021
Sergi Açılışı: İleride Duyurulacak
Jüri:
Murat Burak Altınışık, Zeynep Ataş, Murat Artu, Emre Arolat, Ece Ceylan Baba, Banu Binat, Şengül Öymen Gür, Ersen Gürsel, Abdi Güzer, Can Kaya, Sinan Omacan, Ayşen Savaş, Nevzat Sayın, Erkut Şahinbaş, Murat Tabanlıoğlu, Uğur Tanyeli, Han Tümertekin, Erçim Uluğ, Melek Zühre Yıldırım, Bengi Yurtsever ve Oğuz Yılmaz
Ödüller: 20 kişiye 20.000TL
Katılım: Çevrimiçi, Bireysel veya Ekip


Bodrum'da İki Meydan Bir Cadde, YArışma Posteri
Bodrum’da İki Meydan Bir Cadde, Yarışma Posteri

”Bodrum’un Kalbine Dokunuş” mottosuyla yola çıkan yarışma Bodrum’un doğal & tarihi değerlerini ve yerel & çağdaş mimarinin birlikteliğini merkezine alıyor. Yarışma, turizm odaklı büyüyen ve artık küçük bir kente dönüştüğü ifade edilen Bodrum’un Kent Merkezi’nin yenilenme ihtiyacını ele alıyor. Yarışma ile Bodrum’un bu ihtiyacına ışık tutacak projeler aranıyor.

Yarışmanın ele aldığı alan Eski Bodrum Meydanı, Askerlik Şubesi, PTT, İş Bankası ve Belediye Sarayı ile Türkkuyusu Camisi ve Meydanı, Çocuk Parkı ile Sarnıç’ı kapsıyor. ”Bodrum’un Kalbi” olarak tanımlanan alan aynı zamanda Kentsel Sit Alanı ve 3. Derece Arkeolojik Sit Alanı ola özelliği taşıyor. İçerisinde tescilli birçok sivil mimarlık eseri barındıran alanda tasarlanacak projelerin tarihi çevre ve dokuyu koruma yaklaşımıyla ele alması gerektiği belirtiliyor.

Yarışma şartnamesi ve katılım formuna bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca yarışma hakkındaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.