[Sergi]: Akbank 39. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi

Akbank 39. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi

Çağdaş Sanat alanındaki gelişmeleri teşvik etmek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ve Akbank Sanat iş birliğiyle düzenlenen Akbank 39. Günümüz Sanatçıları Ödülü Yarışması sonuçlandı. Seçilen eserler, 21 Eylül – 20 Kasım 2021 tarihleri arasında Akbank Sanat’ta sergileniyor.


Akbank 39. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi
Küratör: Murat Tabanlıoğlu
Jüri:
Agah Uğur, Leyla Alaton, Murat Tabanlıoğlu, Saruhan Doğan, Gönül Nuhoğlu, Derya Bigalı
Tarih:
21 Eylül – 20 Kasım 2021
Konum: Akbank Sanat, Beyoğlu İstanbul
Ziyaret: Ücretsiz, Pazartesi – Cumartesi: 11:00-17:00


Akbank Sanat Ekibi

”Balkon?” temasıyla gerçekleşen yarışma kapsamında, jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda yaklaşık 600 başvuru arasından 21 sanatçının 20 eseri sergi seçkisinde yer almaya hak kazandı. Yarışmanın bu yılki jüri üyeleri arasında Agah Uğur, Leyla Alaton, Saruhan Doğan, Gönül Nuhoğlu, Derya Bigalı ve serginin küratörlüğünü de üstlenen  Murat Tabanlıoğlu yer aldı.

This slideshow requires JavaScript.

21 Eylül – 20 Kasım 2021 tarihleri arasında Akbank Sanat’ta ücretsiz olarak görülebilecek sergide eserleri yer alacak sanatçılar şöyle:

Aslıhan Uruş, Ayşe Coşkun, Ayşe Gözde Çöklü, Ayşegül Yapar, Büşra Çeğil, Ece Kibaroğlu, Egemen Tuncer, Hacer Kıroğlu, Emin Berk, Hüseyin Demirbaş, İsmail Onur Gönüllü, Ömer Faruk Muslu, Özgün Şahin, Sarya Nurcan Kaya, Seda Kayatepe, Songül Berda Özdemir, Şafak Kocaoğlu, Şener Yılmaz Aslan, Şevval Konyalı, Şükrü Aslan ve Ümran Hümayun

Akbank 39. Günümüz Sanatçıları Ödülü Yarışması seçkisinde yer alan isimler, çalışmaları ve sergi hakkında daha ayrıntılı bilgi için bağlantıya tıklayarak Akbank Sanat‘ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.