[Sergi]: Terra Incognita

Terra Incognita

Contemporary Istanbul Vakfı’nın,Yves Rocher Vakfı’nın işbirliğiyle kurguladığı “Terra Incognita” sergisi 30 Kasım’a kadar Contemporary Istanbul Vakfı’nın Fişekhane’de yer alan “Cocoon” isimli mekanında ziyaret edilebilir. 


Terra Incognita
Sanatçılar: Canan Tolon, Canan, Çağrı Saray, Fabio Lattanzi Antinori, Koray Tokdemir, Murat Germen, Nancy Atakan, Nasan Nur, Nohlab, Ozan Atalan, Seydi Murat Koç
Küratör: Ayça Okay
Tarih: 23 Eylül – 30 Kasım 2021
Konum: Cocoon, Fişekhane


Contemporary Istanbul Vakfı ve Yves Rocher Vakfı işbirliğiyle gerçekleşen, Ayça Okay küratörlüğündeki, Latincede “Keşfedilmemiş Topraklar” anlamına gelen Terra Incognita, iklim değişikliği hakkında bilinmeyenleri, alınması gereken önlemleri tanımlamak için, ağaç metaforunu merkeze alıyor. Yves Rocher Vakfı tarafından 2007 yılından beri tüm dünyada gerçekleştirilen “Plant for Life” (Yaşam İçin Ağaç Dikin) projesine dikkat çekmeyi ve eklemlenmeyi amaçlayan Terra Incognita, güncel sanatta çarpıcı, kışkırtan ve şaşırtmayı seven on bir sanatçının yapıtını izleyiciyle buluşturarak farkındalık yaratmayı umuyor. 

11 sanatçının resim, heykel, yeni medya ve enstalasyon yapıtlarına yer veren sergi 30 Kasım’a kadar ziyaret edilebilir. Sergi hakkında daha ayrıntılı bilgi ve en güncel gelişmelerden haberdar olmak için Contemporary Istanbul Vakfı’nın sosyal medya hesaplarını takip edebilir web sitesini ziyaret edebilirsiniz.