(SALT) 10. YILINI (28. İstanbul Caz Festivali)’nde Kutluyor!

Bilgi, kültür ve sanat üretimini desteklemek amacıyla Garanti BBVA tarafından 2011’de kurulan SALT, onuncu yılını, 2 Eylül Perşembe akşamı Maçka Demokrasi Parkı’nda gerçekleştirilecek bir elektroakustik müzik konseriyle kutluyor.


SALT 10. Yıl Özel Elektroakustik Sahne
Tarih:
2 Eylül 2021 Perşembe
Yer: Maçka Demokrasi Parkı


SALT 10. Yıl Özel Elektroakustik Sahne, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen 28. İstanbul Caz Festivali kapsamında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla sunuluyor.

Müzisyen ve ses tasarımcısı Ömer Sarıgedik’in hazırladığı SALT 10. Yıl Özel Elektroakustik Sahne, İstanbul elektroakustik müzik ortamının yenilikçi isimlerinden Fulya Uçanok, Age Reform ve Serkan Emre Çiftçi’nin işitsel ve görsel ögeleri harmanlayan performanslarını bir araya getirecek. Ses ve müziğin görsel tasarımla ilişkisinin yorumlanacağı konser programı herkesin katılımına açık ve ücretsiz.

Konser alanında uygulanacak tedbirler hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve COVID-19 Etkinlik Rehberi’ne erişmek için tıklayın.

 

 


SALT
İstanbul ve Ankara’da araştırma, sergi, yayın, web ve dijitalleştirme projeleri; söyleşi, konferans, gösterim ve atölye gibi kamu programları gerçekleştiren bir kültür kurumudur. Belirli bir dönem, disiplin veya nesneye dayalı üretime bağlı kalmayan SALT, kullanıcı ve bileşenleriyle karşılıklı öğrenmeye ve tartışmaya açık bir zemin sağlamayı amaçlar. Çok disiplinli çalışmalar yapan SALT’ın ilgi alanları sanat, mimarlık ve tasarım pratikleriyle sosyal ve ekonomik tarih incelemeleridir. Kurumun araştırma projeleri, görsel sunumları, uluslararası yayınları ve yerel mirasa temellenen arşiv koleksiyonları, doğrusal tarih yazımlarının, malzemeye tabi okumaların ve geleneksel öğrenim dallarının ötesine uzanır.