(CultureCIVIC) Yerel Projeler Hibe Programı Başvuruları İçin SON GÜNLER!

CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı

Türkiye’de kültür-sanat faaliyetleri yürüten sivil toplum kuruluşlarını, sanatçıları, inisiyatif ve aktivistleri desteklemeyi hedefleyen “CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı”nın ilk açık çağrısı olan “Yerel Projeler” kategorisi için başvuru süreci 30 Ağustos, Pazartesi günü sonlanıyor. CultureCIVIC kapsamında düzenlenen diğer hibe programlarının başvuruları ise 25 Ekim tarihine kadar devam edecek.


CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı
Kategori:
Yerel Projeler Hibe Programı

Açık Çağrı: 30 Haziran 2021, Çarşamba
Son Başvuru: 30 Ağustos 2021, Pazartesi
Başvuru: Hibe Başvuru Portalı, Çevrimiçi, Ücretsiz


CultureCIVIC: Kültür Görsel: Sanat Destek Programı Tanıtım Filmi'nden, www.culture-civic.org
Görsel: CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı Tanıtım Filmi’nden, http://www.culture-civic.org

Yerel Projeler Hibe Programı‘nı CultureCIVIC organizasyonu şöyle anlatıyor:

“Program Türkiye’nin daralan sivil alanında hoşgörü, ayrımcılık karşıtlığı, ifade özgürlüğü ve demokratik süreçlerin teşvik edilmesinde kültürel STK’lara, kültür operatörlerine ve aktivistlere fon sağlamayı ve alanın demokratikleşmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Diyaloğu teşvik eden ve sosyal sorunları mercek altına alan kültürel projeleri kapsamlı ve esnek bir yapıda uygulamayı hedefleyen program, bu amaçla özellikle resmi olmayan yapıları odağına alacak. Geleneksel finansman kaynaklarına erişimi olmayan veya erişimi zor olan başvuru sahiplerine öncelik tanınacak programa İstanbul, Ankara ve İzmir dışındaki şehirlerden daha fazla katılım ve çeşitlilik için seçim kotası uygulanacak.”

CultureCIVIC Yerel Projeler Hibe Programı ve başvuru hakkında daha ayrıntılı bilgi için geçmiş bi_özet haberini veya CultureCIVIC‘in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.