Yeni Avrupa Bauhausu: #YeniliğinGençRuhu Etkinlikleri BAŞLIYOR!

New European Bauhaus, Poster

AnkaraAks ve AB Bilgi Merkezi – EU Infopoint iş birliği ile gerçekleştirilen, ‘Yeni Avrupa Bauhausu: #YeniliğinGençRuhu’ projesi 28 Haziran – 5 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Proje, uluslararası katılımcılarla birlikte Türkçe ve İngilizce olarak düzenlenecek çevrimiçi seminerleri ve fiziksel mekanda yüzyüze gerçeklecek atölyeleri kapsıyor. Program detayları aşağıda bulunabilir.


Yeni Avrupa Bauhausu: #YeniliğinGençRuhu
(New European Bauhaus: #YoungSpiritofRenewal)

Tarih:
28 Haziran – 5 Temmuz 2021
Mecra:
Çevrimiçi & Fiziksel
Katılım:
Herkese Açık, Kayıt Gereklidir
Dil: İngilizce & Türkçe


Yeni Avrupa Bauhausu, tasarımın günlük sorunlara çözüm bulmasına olanak sağlamak için bilim ile teknoloji, sanat, kültür ve kapsayıcılık arasındaki sınırları ortadan kaldırmayı amaçlayan yaratıcı bir girişim olarak kurgulanıyor. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Almanya Büyükelçiliği desteğiyle hayat bulan proje, kentle ilişkili tüm alanlardan gençlerin, YeniAvrupaBauhausu ve ABYeşilDüzen kapsamında, geleceğin sürdürülebilir şehirlerini tasarladığı bir proje olmayı hedefliyor.

Program, New European Bauhaus
Program, New European Bauhaus

“Geçmiş”, “günümüz” ve “gelecek” olmak üzere üç kısma bölünen proje kapsamında 9 seminer, 8 atölye ve bir de yoga pratiğinin yanısıra kapanış etkinliğine eşlik eden bir de sergi yer alıyor. Birer kavram olarak Bauhaus ve gençlik etrafında şekillenen etkinlik içerikleri farklı disiplinlerden birçok uzmanı ağırlıyor.

Proje ve program hakkında detaylı bilgi edinmek ve en güncel gelişmelerden haberdar olmak için Yeniliğin Genç Ruhu‘nun Instagram hesabını takip edebilir, kayıt içinse kayıt formuna ulaşabilirsiniz.