“Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri” 6-9 MAYIS’ta Çevrimiçi Gösterimde!

Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri

Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri (SYFG) Çanakkale ve Balıkesir organizasyonuyla devam ediyor! SYFG, 6-9 Mayıs tarihlerinde çevrimiçi olarak izleyicilerle buluşacak!


Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri
Program:
Film Gösterimleri & Söyleşiler
Tarih:
6-9 Mayıs 2021
Mecra: surdurulebiliryasam.net
Erişim: Ücretsiz


Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali seçkisinden 12 belgeselin yer alacağı Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri (SYFG), Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çevre Topluluğu ve  Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ve Yerel Yönetimler Derneği’nin organizasyonu ile 6-9 Mayıs 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak surdurulebiliryasam.net adresinde gerçekleşecek.

Ekolojik ve sosyal sorunların birbiriyle ilişkisini ve insan haklarını konu alan SYFG’de film gösterimlerinin yanı sıra çevrimiçi panel ve söyleşiler de yer alacak. Programda konunun uzmanları izleyicilerle çevrimiçi söyleşiler gerçekleştirecek. Panelistler arasında Süheyla Doğan, Ferzan Aktaş, İlayda Çamlı, Mahir Ilgaz, Oral Kaya, Dr. Güleda Erensoy, Prof. Dr. Coşkun Bakar, Şölen Kipöz, Sevinç Özkaya, Meryem Saraç, Mustafa Birol, Selver Özözen Kahraman, Ali Gizer, Buket Atlı ve Özlem Katısöz gibi isimler yer alıyor.

SYFG Seçkisi temel sağlık hizmetlerinden çocuk işçiliği ve çocuk köleliğine, gıda ve tekstil sektörlerinde sorumlu tedarik zincirinden çatışma ve savaşa, iklim değişikliğinden enerji sorunlarına, suya erişim hakkından zehirsiz gıdaya erişime birçok meseleyi ele alan belgesellerden oluşuyor:

SYFG Seçkisi‘nin yanı sıra 10 Mayıs, Pazartesi günü ek bir belgesel gösterimi ve söyleşi gerçekleştirilecektir. Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği‘nin de desteklediği Çan: Bir Termik Kasabası / The Town of Thermal Power Plants (17 dk) belgeselinin gösterimi olacaktır.

SYFG öğrenciler ve akademisyenlerin yanısıra sürdürülebilirlik konusuna ilgi duyan herkesin katılımına açıktır. Etkinliğe katılmak için önce bağlantıya tıklayarak Takipçi Kaydı yapılması ve ardından seanslara kayıt olunması gerekmektedir.

Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri
Görsel: Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri, surdurulebiliryasam.net

Detaylı bilgi için SYFG’nin web sitesini ziyaret edebilir, en güncel gelişmelerden haberdar olmak içinse SYFG’nin Twitter ve Instagram hesaplarını takip edebilirsiniz.