Su Yalıtımı Çözümlerinde Akıllı Ürün: Bostik Aqua Blocker®

Bostik - Aqua Blocker

Bostik Aqua Blocker®, her durumda süper elastik olma ve her tür yüzeye yapışma özelliği ile en zor su yalıtım uygulamaları için akıllı çözümler üretiyor. SMP teknolojisiyle üretilmiş yeni nesil Bostik Aqua Blocker® teras çatı, balkon, otopark, garaj yalıtımlarında, bodrum, kat temel perde beton yalıtımlarında ve ıslak hacimlerde seramik altı yalıtımlarında her zaman güvenle kullanılıyor.

Likit su yalıtım malzemesi olan Aqua Blocker®, uygulama başladığı andan itibaren su geçirmez, çatlakları örter, birleştirir. Su katılmamıştır, bitüm içermez, kuruduktan sonra büzüşme ve çökme yapmaz. DIN 18195’e göre binalarda kullanıma uygundur.

Dikey ve yatay kullanımlar için farklı formüller

Bostik Aqua Blocker®, dikey ve yatay uygulamalar için iki farklı formüle sahiptir. Aqua Blocker® (dikey ve yatay) ve Aqua Blocker® Liquid’in (yatay) tüm teknik özellikleri ve performansları aynıdır. Uygulama ve işlenebilirlik kolaylığı sağlaması açısından sadece viskozitelerinde (kıvam) farklılık vardır. Dikey yüzeylerde Aqua Blocker®, tikso tropiktir. Harç, beton ve geçirimsiz betondan yapılma bodrum kat, istinat duvarları gibi dikey yüzeylerin yalıtım işlemleri için kullanılır. Yatay yüzeylerde ise Aqua Blocker ® Liquid, kendinden yayılma özelliğine sahiptir. Teras çatılar, temeller ve zemin plakaları gibi yatay yüzeylerin izolasyonuna ilave olarak, ticari alanlarda buhar sızdırmazlık ürünü olarak, balkon ve teraslarda şap altında uygulanır ve seramikle zemin kaplaması ile kombine kullanılır. Ayrıca, ticari endüstriyel alanlarda oturma ve genleşme derzlerinin doldurulması için de uygundur.

Ev içi “Kendin Yap” uygulamaları için küçük ambalaj

1 kg‘lık küçük ambalaja da sahip olan Bostik Aqua Blocker®, ev içi küçük tadilat, tamirat işlerinde de kolay kullanımı ve çevre dostu olma özelliğiyle başarılı ve uzun ömürlü çözümler sunar. Çatı derelerinin tamirinde, havalandırma pencerelerinin etraflarının sızdırmazlıklarında, çatı kaplamalarının ek yerlerinde, baca ve boru diplerinin tamirinde idealdir. Aqua Blocker® ve Aqua Blocker® Liquid, sadece bir fırça ve/veya rulo ile zahmetsizce uygulanabilir.

Bostik Aqua Blocker® hakkında daha ayrıntılı bilgi için Bostik web sitesinde yer alan ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Bostik:
Bostik bir Arkema şirketidir. Bostik, Endüstriyel üretim, İnşaat ve Tüketici pazarlarında önde gelen küresel yapıştırıcı uzmanıdır. Bir asırdan fazla bir süredir, insanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlüklere, daha akıllı ve uyumlu yenilikçi yapıştırıcı çözümler geliştirmektedir. Beşikten mezara, evden ofise, Bostik akıllı yapıştırıcıları her yerde bulunabilir. Şirket, 2,1 milyar euro’luk cirosu ve 6 bin çalışanıyla 50’den fazla ülkede faaliyette bulunmaktadır.

Bostik Türkiye de, yapı ve endüstri sektöründe sızdırmazlık, yapıştırıcı ve yapı kimyasalları alanlarında çok güçlü bir marka olmakla beraber çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bostik’in, İnegöl ve Çorlu’da birer üretim tesisi bulunuyor.

Arkema:
Bir malzeme tasarımcısı ve yenilikçi çözümler üreticisi olarak Arkema, malzemeleri şekillendirerek yeni kullanım alanları yaratır. Dengeli iş portföyümüz, yüksek performanslı malzemeleri, endüstriyel ihtisasları ve kaplama çözümlerini kapsamaktadır. Dünyaca tanınmış markalarımız hizmet verdiğimiz pazarların liderleri arasındadır. 2019 yılında 8,7 milyar euro ‘luk cirosu ile dünya çapında yaklaşık 20 bin çalışanıyla 55 kadar ülkede 144 üretim tesisi ile faaliyet göstermektedir. Tüm ortaklarımızla aktif işbirliği taahhüt ediyoruz. Kuzey Amerika, Fransa ve Asya’daki araştırma merkezlerimiz, biyo-esaslı ürünler, yeni enerjiler, su yönetimi, elektronik çözümler, hafif malzemeler ve tasarım, ev verimliliği ve yalıtım alanındaki gelişmelere odaklanmaktadır.