(İzmirSMD)’nin Yeni Başkanı TAMER AKSÜT Oldu…

Mimarlığı ve mimarlık mesleğini geliştirmek, toplumda saygınlığını ve etkinliğini artırmak, topluma  karşı sorumluluk anlayışı ile planlama ve inşaatın niteliğini yükseltmek amacıyla kurulan, tescilli büro olarak faaliyet gösteren mimarların üye oldukları İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nin yeni yönetimi belirlendi. 

İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nin iki yılda bir gerçekleşen yönetim kurulu seçimleri, pandemi sebebiyle gecikmeli olarak yapıldı. Geniş katılım sağlanan seçimde üyeler, yeni dönemde görev alacak Yönetim Kurulu üyelerini belirledi. Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısı sonrasında, 2021-2023 dönemi için Tamer Aksüt, İzmir Serbest Mimarlar Derneği başkanlığına getirildi. 

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri ise; Dürrin Ulema (Başkan Yrd.), Öznur Turan Eke (Başkan Yrd.), Ahmet S. Tükel (Sayman üye), Hüseyin Onur Dinmez (Sekreter üye) olarak belirlendi.

Başkan Tamer Aksüt, önceki yönetime derneğe hizmetleri için teşekkür ederek devir aldıkları görevi, içinde bulunduğumuz sıkıntılı sürece rağmen, çalışarak, üreterek ve üstün gayretle sürdüreceklerini, devam eden projelerin ve programlı çalışmaların hayata geçirileceği sözünü verdi. Tüm üyelerin desteğini beklediklerini ekleyerek yönetime verimli bir çalışma dönemi dilediğini iletti.


Tamer Aksüt

Tamer Aksüt:
1965’te İzmir’de doğdu. İzmir Atatürk Lisesi’nin 
ardından ,İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi’nden 1987 yılında Lisans eğitimini tamamlayarak mezun oldu. İstanbul ve İzmir’deki profesyonel uygulamaları 30 yılı aşkın bir arka planı içermektedir. 1993’te ortaklık olarak Tekton Mimarlık Hizmetleri’ni kurdu. 2009’a kadar mimarlık, uygulama ve dekorasyon hizmetlerini sürdürdü. 2009’da yalnız devam etme kararı alarak ,mimari alanda yeni ve farklı işler üretmek üzere EkoAdm – Ekolojik Yapılar Mimarlık’ı kurdu. Doğa öncelikli, insani ölçekte, geleneksel dokuda çalışmalar ana hedefi olmak üzere, inşaat ve taahhüt uygulamaları, konut ve ticari projelerile iç mekan proje ve uygulamalarına devam etmektedir. Ayrıca ön imalatlı, taşınabilir modüler sistemler üretmekte ve projelendirmektedir. Zaman zaman özel üniversitelerde çağrılı olarak proje eğitimi de vermektedir. Mimarlar Odası İzmir Şubesi ve İzmir Serbest Mimarlar Derneği  üyesidir. 2017-2019 ve 2019-2021 olmak üzere iki dönem İzmirSMD Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmüş, 2021’de Başkanlık görevini devralmıştır.