(Yurtbay) Podcast Yayınlarına Devam Ediyor!

Yurtbay Podcast Yurtbay Podcast

Yurtbay Seramik tarafından hazırlanan ve Eylül 2020’de yayına başlayan Yurtbay Podcast devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği yayınlarda Emel Balcı, Önder Kul, Hasan Sıtkı Gümüşsoy ve Burak Pekoğlu gibi sektörde tanınan konukları ağırlayan Yurtbay Poscast, tasarım ve sanatın farklı ölçeklerinden birçok konuyu ele alıyor. 

Söyleşi formatında gerçekleşen podcast serisinde bugüne kadar yayınlanan bölümler:

Mimarlık ve Sanat İlişkis‪i‬

Yurtbay Podcast’in 7 Nisan 2021 tarihli son bölümünün konuğu BINAA STUDIO‘nun kurucusu Burak Pekoğlu‘ydu. “Mimarlık ve Sanat İlişkis‪i‬” isimli bu bölümde Pekoğlu kişisel deneyimlerinden sanatın mimariyi nasıl etkilediğine kadar birçok konuyu etraflıca ele alıyor. Podcast kaydının bu bölümü Spotify, Apple Podcasts, YouTube üzerinden dinlenebilir.

Mimarlık ve Sanat İlişkis‪i‬, Yurtbay Podcast
Görsel: Mimarlık ve Sanat İlişkis‪i‬, Yurtbay Podcast

 

Mimarlık ve Tasarımda İnsan Odağı & Well – Being

Yurtbay Podcast’in 24 Şubat 2020’de yayınlanan beşinci bölümünün konuğu ise mimaristudio‘nun kurucu ortağı Önder Kul‘du. ”Mimarlık ve Tasarımda İnsan Odağı & Well – Being” isimli bölümde Kul, mimarlıkta well-being (esenlik) kavramının mimari ile örtüştüğü kavramsal başlıkları ele alıyor. Podcast kaydının bu bölümü Spotify, Apple Podcasts, YouTube üzerinden dinlenebilir.

Mimarlık ve Tasarımda İnsan Odağı & Well - Being
Görsel: Mimarlık ve Tasarımda İnsan Odağı & Well – Being, Yurtbay Podcast

 

Mimari Yaklaşımda Modern ve Gelenekselin Birlikteliği

Yurtbay Podcast’in dördüncü bölümü ise ”Mimari Yaklaşımda Modern ve Gelenekselin Birlikteliği” başlığıyla Aboutblank Mimarlık ve Kentsel Tasarım‘ın kurucu ortaklarından Hasan Sıtkı Gümüşsoy‘u ağırladı. 20 Ocak tarihli bu bölümde Gümüşsoy “geleneksel” ve “modern” arasındaki ilişkiyi,  verdiği örnekler ve seramik üzerinden irdeliyor. Bu bölümün kaydına ise Spotify, Apple Podcasts, YouTube linklerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Görsel: Mimari Yaklaşımda Modern ve Gelenekselin Birlikteliği, Yurtbay Podcast

Doğadan İlham Alan Tasarımlar

Yurtbay Podcast’in 29 Aralık 2020 tarihli üçüncü bölümü ise ”Doğadan İlham Alan Tasarımlar” başlığıyla Aboutblank Mimarlık ve Kentsel Tasarım’ın kurucu ortaklarından Hasan Sıtkı Gümüşsoy‘un katılımıyla gerçekleşti. Yayında Gümüşsoy, doğanın insan yaşamı üzerindeki etkisini mimarlık aracılığıyla ele alıyor. Yayın kaydına Spotify, Apple Podcasts, YouTube linklerine tıklayarak erişilebilir.

Seramik ve Tasarım Trendleri Birbirini Nasıl Etkiler?

Yurtbay Podcast’in 8 Aralık 2020 tarihinde yayınlanan bu bölümünde ML Mimarlık‘ın kurucusu Emel Balcı, tasarımın güncel trendleri ile seramiğin birbirini nasıl etkilediğini, seramiğin güncel tasarım akımlarındaki kullanımı ve mimarın rolü ile ele alıyor. ”Seramik ve Tasarım Trendleri Birbirini Nasıl Etkiler?” başlığı ile gerçekleşen yayına Spotify, Apple Podcasts, YouTube linkleri aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Yurtbay Podcast’in 17 Eylül 2021 tarihli ilk bölümünde de Emel Balcı kendi pratiğinde uzmanlaştığı Touching Yöntemi’nin ne olduğunu, sürecini ve inceliklerini açıklıyor. Podcast’e Spotify, Apple Podcasts, YouTube aracılığıyla erişilebilir.

Görsel: Seramik ve Tasarım Trendleri Birbirini Nasıl Etkiler?, Yurtbay Podcast

 


Yurtbay Seramik tarafından gerçekleştirilen Yurtbay Podcast hakkında detaylı bilgi ve gelişmeler için aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarını takip edebilir ve Yurtbay Seramik‘in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Web, Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Pinterest, Vimeo