(Yapı Kredi Kültür Sanat)’ta “GWANGJU BİENALİ’nin Düşündürdükleri”

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık bu bahar da sanatseverleri sanat ve edebiyatla sanal dünyada buluşturmaya devam ediyor. 9 Nisan Cuma günü yapılacak “Sanat Dünyamız Konuşmaları”nda ise  çağdaş sanata ve toplum mücadelesine dair küresel bir perspektif sunan 13. Gwangju Bienali konuşulacak.

Asya’nın ilk ve en prestijli çağdaş sanat bienali olan Gwangju Bienali, 2021’in merakla beklenen sanat olaylarının başında geliyor. “Minds Rising, Spirits Tuning” (Bilinçler Yükselir, Ruhlar Birleşirken) başlığıyla, 1 Nisan – 9 Mayıs 2021 tarihleri arasında düzenlenen bienal kapsamında, Güney Kore’den Yeni Zelanda’ya, Etiyopya’dan Brezilya’ya, Lübnan’dan Endonezya’ya toplam 69 sanatçının eserleri sergileniyor.

Sanat Dünyamız dergisi, güncel konulardan yola çıkılarak hazırlanan konuşmalar dizisiyle, sanatta yaşanan süreçlere yakından bakmaya devam ediyor. Her bölümünde farklı isimlerin konuk olduğu konuşmalarda, kültür sanat alanının gündemindeki konular ele alınıyor.

Sanat Dünyamız Konuşmaları’nın bu bölümünde, çağdaş sanata ve toplum mücadelesine dair küresel bir perspektif sunan, 13. Gwangju Bienali konuşulacak. Derginin Ocak-Şubat sayısında yer alan bienali, Natasha Ginwala ile beraber Sanatsal Direktörlüğünü üstlenen Defne Ayas ve kamusal programlar sorumlusu Özge Ersoy anlatacak.

Sohbet, Yapı Kredi Yayınları’nın Instagram hesabı üzerinden canlı olarak düzenlenecek.