Cumartesi (Aura)sı’nın 9 Ocak’ta Konuğu: Lesley Lokko

Mimarlık ve şehircilik alanında disiplinler arası araştırmaların yapıldığı tartışma ve eğitim platformu İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul, Cumartesi Aurası konferans dizisi kapsamında 9 Ocak’ta gerçekleştireceği dijital etkinlikte mimar, akademisyen ve yazar Profesör Lesley Lokko’yu ağırlıyor.

Mimarlık, iç mimarlık, kentsel tasarım ve peyzaj konularıyla ilgilenen genç katılımcılara tek yarıyıllık yoğun bir çalışma ortamı sunan İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul’un, sertifika programı dahilinde mimarlık, şehircilik, sanat, felsefe, edebiyat ve teknoloji dallarında düzenlediği disiplinler arası konferans dizisi Cumartesi Aurası; mimar, akademisyen ve yazar Lesley Lokko’nun katılımıyla devam ediyor.

Royal Institute of British Architects (RIBA) tarafından “mimarlık eğitimine olağanüstü katkı” dalında verilen Annie Spink Ödülü’nün 2020 yılındaki sahibi olan Lokko; Gana’nın başkenti Accra’da bağımsız bir yüksek lisans mimarlık enstitüsü olan African Futures Institute‘un yapılanması üzerinde çalışıyor.

2021 yılında Cumartesi Aurası konferans dizisinin ilk konuğu Profesör Lesley Lokko, “Burning Down the House” başlıklı konferansında, COVID-19 pandemisi ve Black Lives Matter protestolarının ardından ırk, kimlik ve cinsiyet konularını farklı şekillerde ele alan öğrenci projelerini inceleyecek.

Konferans dilinin İngilizce olacağı etkinliğe katılım herkese açık ve ücretsiz olacak. Eventbrite üzerinden kayıt olan katılımcılara Zoom oturum linki e-posta yoluyla iletilecek. Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız. Etkinlik AURA İstanbul YouTube kanalından canlı olarak da yayınlanacak.