WA Awards 10+5+X’in 36. Döngüsü için OYLANACAK PROJELER Açıklandı!

World Architecture Community (WAC)  tarafından 2006 yılından bu yana düzenlenen WA Awards 10+5+X’in 36. Döngüsü için “shortlist” seçkisinde yer alıp oylamaya katılacak olan projeler belli oldu. Mimarlık ve İç Mimarlık olmak üzere iki ana bölümde; İnşa Edilmiş Proje, Tasarlanmış Proje ve Öğrenci Projesi olmak üzere 3 ana kategoride Hindistan, Mısır, Türkiye, Çin, Ukrayna, Fransa, Portekiz, Nijerya, Avusturya, Japonya ve Sırbistan ‘ın da bulunduğu 34 farklı ülkeden başvuru alan WA Awards 10+5+X’in her 3 kategorisinde yarışacak olan projeler arasında Türkiye’den isimler var.

“Shortist” seçkisinde yer alan projeler hem WAC Onur Üyeleri ve daha önce ödül kazanan üyelerden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek hem de WAC üyeleri tarafından oylanacak. İlk 10 proje jüri değerlendirmesi ile belirlenirken 5 projeyi üyeler seçecek. En az 1 projesi ile sisteme kayıtlı olan WAC üyeleri 3 Ocak 2021 tarihine kadar ikinci aşamaya kalan projeleri oylayabilecek. Oylama şu sayfa üzerinden yapılabilir: Architecture Awards | WA Awards (worldarchitecture.org)

Türkiye’den Mimari kategorisinde Tasarlanmış, İnşa Edilmiş ve Öğrenci kategorilerinde oylanacak projeler şunlar:

Tasarlanmış Proje Kategorisinde:

İnşa Edilmiş Proje Kategorisinde:

Öğrenci Kategorisinde:

World Architecture Community 36. döngünün kazananlarını Ocak ayında duyurmayı planlıyor. Bu sırada WA Awards 37. Döngü için de başvurular açıldı. Bir önceki periyodu kaçıranlar “WA Awards 10+5+X 37th Cycle” için 22 Mart 2021 tarihine kadar proje yükleyebilirler.

Daha önce kazanan projelere buradan ulaşabilirsiniz: Architecture News (worldarchitecture.org)

36. döngüdeki projeleri şuradan değerlendirebilirsiniz: Architecture Awards | WA Awards (worldarchitecture.org)