(AURA) Forum’un İKİNCİ Oturumu Düzenleniyor!

Mimarlık ve şehircilik alanında disiplinler arası araştırmaların yapıldığı tartışma ve eğitim platformu İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul; yeni dijital etkinlik serisi, AURA Forum’un ikinci oturumunu düzenliyor.

Farklı disiplinlerden tasarımcıların özgün projelerini paylaşabilecekleri yeni bir platform olan AURA Forum tasarım buluşmalarının ikinci oturumu, 5 Aralık Cumartesi günü AURA İstanbul’un YouTube kanalında canlı olarak gerçekleşecek.

Forumda; tasarım alanında eğitim alan üniversite öğrencileri, genç profesyoneller ve deneyimli tasarımcılar sunumlarını gerçekleştirerek, tasarım disiplinleri arasında diyaloğun güçlendirilmesine katkı sağlayacak.

Stoneline sponsorluğundaki etkinliğin tasarımcı konukları ve konu başlıkları şöyle:

  • Alp Şerif Besen (Mimar) – Falan Fanzin: Alternatif Tasarım Yayını
  • Sebahat Karcı (Multidisipliner Tasarımcı) – Bir Üretim Materyali Olarak Kağıt
  • Eylem Pala (Nest.ist)- Sürdürebilirliğin peşinde ‘kendimi’, ‘mimarlık kariyerimi’ ve ‘plastik poşetleri’ nasıl ileri dönüştürdüm?
  • Tuna Han Koç (Rasa Stüdyo) – Salacak Kıyısı Tasarım Yarışması-Kayıp Oluş Çizgilerinin Yeniden Keşfi
  • Cem Sorguç (CM Mimarlık) – Retrofit
Etkinlik; yorum ve sorularıyla katkıda bulunmak isteyen tüm izleyicilere açık olacak. AURA Forum’u canlı olarak izlemek için tıklayın.

AURA Forum için açık çağrı devam ediyor
AURA Forum; bilgi, deneyim, fikir, hikaye, süreç, yöntem ve kaynakların paylaşılarak daha geniş bir alana yayılması ile ortak bir zeminde üretimleri tartışma fırsatı sunuyor.

Etkinlik serisi; mimari tasarım, iç mimari tasarım, kentsel tasarım, peyzaj tasarımı, endüstri ürünleri tasarımı, grafik tasarımı, moda tasarımı, süreç tasarımı, yöntem tasarımı gibi tasarımla ilişkili her alandan başvurulara açık.

Her AURA Forum etkinliğinde başvurular sonucunda davet edilecek 5 tasarımcı, 15 dakikalık canlı sunumlar halinde tasarımlarını paylaşma imkanı bulacak. Sunumların ardından düzenlenecek soru-cevap bölümünde ise konukların yanı sıra izleyenlerle de diyalog kurulması sağlanacak.

Detaylı katılım rehberini incelemek için tıklayın. Katılımcıların, başvuru için bu linkte yer alan online formu doldurmaları gerekiyor. Güz Dönemi için planlanan etkinliklerde yer alabilmek için son tarih 30 Ocak 2021.