Tasarımcılar (AURA) FORUM’da Buluşuyor…

Mimarlık ve şehircilik alanında disiplinler arası araştırmaların yapıldığı tartışma ve eğitim platformu İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul; AURA Forum’u hayata geçiriyor. Yeni dijital etkinlik serisiyle; tasarım alanında eğitim alan üniversite öğrencileri, genç profesyoneller ve deneyimli tasarımcıların üretimleri üzerinden tasarım disiplinleri arasındaki diyaloğun güçlendirilmesi hedefleniyor.

AURA İstanbul, farklı disiplinlerden tasarımcıların özgün projelerini paylaşabilecekleri yeni bir platform olan AURA Forum için açık çağrıda bulunuyor. Dijital etkinlik serisi olarak planlanan AURA Forum; bilgi, deneyim, fikir, hikaye, süreç, yöntem ve kaynakların paylaşılarak daha geniş bir alana yayılması ile ortak bir zeminde üretimleri tartışma fırsatı sunuyor.

Etkinlik serisi; mimari tasarım, iç mimari tasarım, kentsel tasarım, peyzaj tasarımı, endüstri ürünleri tasarımı, grafik tasarımı, moda tasarımı, süreç tasarımı, yöntem tasarımı gibi tasarımla ilişkili her alandan başvurulara açık.

Her AURA Forum etkinliğinde başvurular sonucunda davet edilecek 5 tasarımcı, 15 dakikalık canlı sunumlar halinde tasarımlarını paylaşma imkanı bulacak. Sunumların ardından düzenlenecek soru-cevap bölümünde ise konukların yanı sıra izleyenlerle de diyalog kurulması sağlanacak.

Detaylı katılım rehberini incelemek için tıklayın. Katılımcıların, başvuru için bu linkte yer alan online formu doldurmaları gerekiyor. Güz Dönemi için planlanan etkinliklerde yer alabilmek için son tarih 30 Ocak 2021.

Açılış etkinliği 21 Kasım Cumartesi günü saat 15.00’te

AURA Forum tasarım buluşmalarının ilk oturumu 21 Kasım Cumartesi günü AURA İstanbul’un YouTube kanalında canlı olarak gerçekleşecek.

Stoneline sponsorluğundaki açılış etkinliğinin farklı disiplinlerden tasarımcı konukları ve konu başlıkları şöyle:

  • Naz Kayalar (Grafik Tasarımcı)-Seçilmiş Öyküler / Guy de Maupassant
  • Özlem Delikanlı (Mimar / AURA Alumni Güz’18)-Bir Katılımcı Tasarım Oyunu: Müşterek İstanbul
  • Emre Kuzlu (Mimar / I-AM Istanbul)-Alfa Kuşağı ve Aileleri için Yeni Bir Eğlence Deneyimi
  • Ümit Altun (Endüstri Ürünleri Tasarımcısı / DesignUM)-Marka Stratejisine Uygun Ürün Tasarımı
  • Hüseyin Yanar (Mimar / Orpheus North Architects)-Yerdeki Katlanmış Bir Kağıttan Yola Çıkan Hikaye, Helsinki ARMİ (Center for Architectural Design and Information) Yarışma Projesi: Öncesi ve Sonrası…

Etkinlik; yorum ve sorularıyla katkıda bulunmak isteyen tüm izleyicilere açık olacak. AURA Forum’un ilk etkinliğini canlı olarak izlemek için tıklayın.