(Bien)GREENGUARD GOLD Sertifikası” Almaya Hak Kazandı!

Bien’in en ileri teknolojiyle üretimi gerçekleştirilen seramik karo ürünleri, “Greenguard Gold Sertifikası” ile iç mekânlarda solunan hava kalitesini artırmaya yardımcı oluyor.

Üstün teknolojiyle üretim yapan Bien, seramik karo ürünlerinde düşük kimyasal emisyon bulunduğu için ‘Greenguard Gold Sertifikası’ almaya hak kazandı. Bu sertifikayı almaya hak kazanan ürünler, UL laboratuvarlarında 14 gün süreyle 360’tan fazla kimyasalın kontrol edildiği emisyon testlerinden geçiriliyor.

İç mekânlarda hava kirliliği, yüksek oranda o mekânlarda kullanılan malzemeden kaynaklanıyor. Bu malzemeler içlerindeki kimyasallardan dolayı iç mekânda havayı kirletiyor. İç mekânda solunan kirli hava ise birçok kronik rahatsızlığa sebep oluyor. Bu tür hastalıklar da insan sağlığını doğrudan etkiliyor.

‘Greenguard Gold Sertifikalı’ ürünler neredeyse 0’a yakın emisyona sahip olduğu için hastane, okul gibi çocukların ve kimyasal emisyona hassasiyet taşıyan insanların bulunduğu iç mekânlarda tavsiye ediliyor.

‘GREENGUARD SERTİFİKASI’ NEDEN ÖNEMLİ?

‘Greenguard Gold Sertifikası’ UL Environment tarafından sertifikalandırılan ürünün düşük kimyasal emisyona sahip olduğunu tescil eden bir sertifikasyon programıdır.

‘Greenguard Gold Sertifikası’ UL’nin (Underwriters Laboratories) bir iş birimi olan UL Environment departmanının bir parçasıdır. ‘Greenguard Gold Sertifikası’, üreticilerin ve alıcıların kimyasal emisyonu düşük olan iç mekân ürünlerin belirlenmesine yardımcı olur.

‘Greenguard Sertifikası’na sahip olan ürünler LEEDv4, BREEAM gibi uluslararası yeşil bina sertifikasyon sistemlerinde ve yönetmeliklerde belirlenen tüm emisyon ve içerik kriterlerini sağlanıyor.