(EuroVelo İstanbul) ROTA ARAŞTIRMALARI’nın İLKİ Çevrimiçi Tanıtım ve Değerlendirme Toplantısı’nda Anlatılacak!

İBB Ulaşım Daire Başkanlığı, Ulaşım Planlama Müdürlüğü EuroVelo Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamaya göre EuroVelo İstanbul Rota Araştırmaları ilk çevrimiçi tanıtım ve değerlendirme toplantısı çevrim içi olarak gerçekleşecek. 

“Güneyden Kuzeye Suyun İzinde” temalı rotanın tanıtım toplantısı, MS Teams üzerinden 6 Kasım Cuma günü saat 16.00-17.30 saatleri arasında yapılacak ve toplantıya dileyen herkes paylaşılan linkten bağlanabilecek.

EuroVelo rotalarının belirlenmesine yönelik ilk aşama olan çevrimiçi rota tanıtım toplantısında, rota araştırmalarının ilkine dair verilecek bilgilerden sonra Eurovelo koordinatörlerinin moderatörlüğünde soru cevap bölümünde görüşler iletilebilecek.

“Güneyden Kuzeye Suyun İzinde” rotası Yenikapı’dan başlayıp Küçükçekmece’den itibaren kuzeye doğru Sazlıdere su yolunu izleyip Karaburun limanına ulaşan su coğrafyasını takip etmekte.

Bu rotada bisikletli güvenliğinin artırılması ve bisiklet yolları altyapısının geliştirilmesi için İBB bünyesinde projelendirme ve uygulama çalışmalarına başlanacak.

Rota hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.