(Fazla Gıda) Uluslararası GIDA KAYBI ve GIDA İSRAFI FARKINDALIK GÜNÜ’nü Kutluyor…

Fazla Gıda, dünyada ilk defa uygulanan Uluslararası Gıda Kaybı ve Gıda İsrafı Farkındalık Günü’nü kutluyor.

Fazla Gıda, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi 12.3 kapsamında gıda kaybına dikkat çekmek ve çözüm geliştirmek için 29 Eylül olarak belirlediği Uluslararası Gıda Kaybı ve Gıda İsrafı Farkındalık Günü’ne dikkat çekiyor.

Birleşmiş Milletler’in 2030 Amaçları çerçevesinde dünya çapında desteklenmek üzere seçilen ve iş ortaklarının atık kaynaklı karbon salınımını minimum yüzde 50 azaltmak için teknolojik çözümler üreten sosyal girişim Fazla Gıda, ilk defa bu sene kutlanan Gıda Kaybı ve Gıda İsrafı Farkındalık Günü’ne destek verdiğini duyurdu.

Fazla Gıda Kurucu Ortağı Olcay Silahlı

Fazla Gıda Kurucu Ortağı Olcay Silahlı, konuyla ilgili şunları söyledi: “’in gıdaların ziyanını azaltacak ve bu sayede sürdürülebilir kalkınmaya da katkı sağlayacak Uluslararası Gıda Kaybı ve Gıda İsrafı Farkındalık Günü’nü uygulamaya başlaması mutluluk verici. Birleşmiş Milletlerin bu harika inisiyatifi sayesinde bizim de yıllardır tüketicide oluşturmaya çalıştığımız “Gıda İsrafı” farkındalığı hızla etki çemberini büyütecek.  Biz de Fazla Gıda takımı olarak bu özel günü destekliyor ve fazlayı faydaya çevirmek için çalışıyoruz. Bu çalışmalarımıza iş dünyasının yakından tanıdığı Fazla Gıda markasını tüketici ile de buluşturacak yenilerini ekliyoruz. Bu sayede günün temsil ettiği anlamı ve önemi çok daha geniş kitlelere ulaştırma hedefi içerisindeyiz.”

Detaylı bilgi için https://www.fazlagida.com/


Fazla Gıda:
Fazla Gıda 2015 yılında kurucuları Olcay Silahlı ve Arda Eren’in İklim Eylemi’ne yönelik teknoloji tabanlı bir girişim ile çözüm bulma amacı ile fikir olarak ortaya çıkmıştır. Fazla Gıda, iş ortaklarının atık kaynaklı karbon salınımını minimum yüzde 50 azaltmak için teknolojik çözümler üreten bir sosyal girişimdir. Fazla Gıda, Birleşmiş Milletler’in 2030 Amaçları çerçevesinde dünya çapında desteklenmek üzere 9 etki odaklı girişimden biri olarak seçilmiş ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından organize edilen 2017 Cenevre Sosyal Fayda Zirvesi’nde Türkiye’den tek temsilci olarak yer almıştır.