GÜVENLİ ve VERİMLİ Altyapı Projeleri için (GF Hakan Plastik)

Koruge Boru Sistemi

Kentleşme, nüfus artışı ve sanayi gelişimi temel altyapı çözümlerinin de çağdaş standartlarda oluşturulmasını zorunlu kılıyor. GF Hakan Plastik her biri testlerden geçirilen, uluslararası normlarda üretilen boru sistemleri ile altyapı projelerinin güvenli ve verimli şekilde oluşturulmasında önemli bir hizmet sağlıyor. Koruge ve PE100 boru sistemleri, hafif, kolay ve güvenilir montaj; ek parça alternatifi, dayanıklılık gibi özellikleri ile ürün gamında ön plana çıkıyor.

GF Hakan Plastik Koruge boru sistemi, tüm yer üstü ve yer altı boşaltma sistemleri, kanalizasyon sistemleri, endüstriyel atık su drenaj sistemleri, yağmur suyu tahliye sistemleri, vb. alanlarda kullanılabiliyor.

GF Hakan Plastik Koruge boru sistemi, çift katmanlı yapısı ile sızdırmazlık; sağlam ve kırılmaz fiziksel özellikleri ile dayanıklılık ve atık sulardaki aşındırıcı kimyasallara karşı direnç özellikleri ile suların güvenli şekilde transfer edilmesine imkan sunuyor. Aşınmalara karşı dayanıklılık gösteren sistem HDPE malzemeden üretildiğinde 40 °C sıcaklıklara kadar sıvı transferine imkan tanıyor. 100 mm’den 1000 mm’ye kadar muflu veya mufsuz borular ve ek parçalardan oluşan sistem, SN4 ve SN8 seçenekleri ve sızdırmazlık özelliği ile boru içindeki atık suların yer altı su kaynaklarına karışmasını önlüyor. Ayrıca geri dönüşebilir olma özelliği ile de çevre dostu bir ürün olduğunu kanıtlıyor.

PE100 Boru Sistemi

GF Hakan Plastik’in yüksek yoğunluklu boru sistemi PE100 ise daha çok altyapı basınçlı su ve gaz hatlarında tercih edilen boru sistemi olarak öne çıkıyor.

PE100 basınçlı içme suyu şebekesi, doğalgaz şebekesi, atık su deşarj ve atık su pompalama hatları, sulama sistemleri, denizaltı geçiş hatları ve derin deniz deşarjları, toprakaltı yangın söndürme sistemleri (Hidrant hatları), soğutma suyu sistemleri, telekomünikasyon sistemleri ve madencilikte kullanılabiliyor.

GF Hakan PE100 sistem çözümleri, korozyona uğramaz, esnek, yüksek mukavemetli, kimyasallara dayanıklı ürünleri ile özellikle deprem kuşağında yer alan ülkemiz için güvenilir çözümler sunuyor. Toprak altındaki PE100 gaz ve su şebekeleri, yüksek esneklik kabiliyeti ile yeraltı hareketlerinden etkilenmiyor, kırılma veya bozulma riski taşımıyor; yüksek darbe dayanımı ve çatlak yayılma direnci gösteriyor. Suyun ve gazın sağlıklı ve güvenli şekilde taşınması konusunda avantaj sağlıyor.

GF Hakan Plastik markalı olarak d20 mm – d630 mm, GF marka olarak d20 mm -d2000 mm çap aralığında ürün gamına sahip olunan PE100 ürünler, elektro füzyon, alın ve soket kaynağı yöntemleri ile birleştirilebiliyor. Kaynak metotlarının yanı sıra flanşlı ve dişli bağlantı yöntemleri ile de mekanik olarak hızlı ve pratik bir şekilde birleştirilebiliyor. GF Hakan Plastik bu noktada boru, ek parça, vana grupları, birleştirme teknolojileri (elektrofüzyon, alın kaynağı, soket füzyon kaynak makinaları, kaynak hazırlık ekipmanları vs.) ve tahribatsız kaynak kalitesi ölçümü (NDT Teknolojisi) hizmetleri ile anahtar teslim sistem çözümleri sunuyor.


GF Hakan Plastik:
Georg Fischer, 1802 yılında kurulmuş İsviçre merkezli bir firmadır. 3 ana iş kolunda faaliyet göstermektedir: GF Piping Systems (Boru sistemleri), GF Casting Solutions (Hafif Döküm Çözümleri) ve GF Machining Solutions (Talaşlı İmalat Çözümleri). 33 ülkede 57 üretim tesisine ve yaklaşık 15.000 çalışana sahiptir. GF Piping Systems, plastik ve metalden yapılmış boru sistemleri konusunda dünyadaki lider kuruluşlardan biridir. GFPS, su ve gazın sanayi, kamu hizmetleri ve yapı teknolojisi içinde güvenli bir şekilde taşınması için sistem çözümleri ve yüksek kaliteli bileşenler üretmektedir. 3 ana gruba sahip GFPS, üst yapı, alt yapı ve endüstriyel alana yönelik ürünler sunmaktadır.  1965 yılında kurulan Hakan Plastik, yenilikçi yapısı ile plastik boru sistemleri alanında lider markalardan biridir. Türkiye’de sessiz boruyu ilk üreten firmadır.  2013 yılında gerçekleşen satın alma ile GF Hakan Plastik markası ile plastik boru sektöründe hem iç pazarda hem de ihracat alanında çalışmalarına devam etmektedir. Firma, sürdürdüğü başarılı çalışmalarla ISO 500 listesindeki yerini yukarılara taşımaktadır.