Yeni (Bosch) AIR FLUX VRF Klima Sistemleri, Ticari Binalarda YÜKSEK ENERJİ Tasarrufu Sağlıyor!

Soğutma, ısıtma ve havalandırmada sektörün öncü markalarından Bosch Termoteknoloji, yeni nesil Bosch Air Flux VRF klima sistemleri ile; hastanelerden ofislere, otellerden sanayi siteleri ve alışveriş merkezlerine kadar farklı kapasitedeki birçok binanın iklimlendirme ihtiyacını karşılıyor.

Bosch Air Flux VRF ticari klima sistemleri, değişken debili soğutucu akışkan teknolojisi sayesinde kolay kullanım imkânı sunarken, aynı zamanda yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. Kullanıcıların anlık ihtiyaçlarına göre çalışma performansını ayarlayan, kısmi yükte bile yüksek verimlilikle çalışan sistem, dış ünitelerden ve soğutma-ısıtma için kullanılabilen on iki farklı iç ünite modelinden oluşuyor.

İç ünitelerin sahip olduğu yeni DC fan motoru, buhar enjeksiyonlu kompresörler ve iki aşamalı sub-cool teknolojisi, VRF sistemindeki enerji verimliliğini arttırarak soğutucu akışkan dağılımını çok daha iyi sağlıyor. Akıllı enerji yönetim sistemi, soğutma çevrimindeki buharlaşma ve yoğuşma sıcaklıklarını maksimum konfor ve yüksek enerji tasarrufu sağlayacak şekilde otomatik olarak ayarlıyor.

Esnek proje tasarımı

Çok düşük ses seviyesinde çalışan, tek gövdede 90 kW’a, kombinasyon serisi ile 270 kW’a kadar çıkabilen kapasitesi ile Bosch Air Flux VRF kullanıcılarına en uygun sistem çözümünü sunarak, her zaman ideal konfordaki ortam şartlarına erişmeyi hedefliyor. Kullanıcılar, Air Flux VRF sistemlerde esnek kapasite aralığına sahip bir seri seçerek, iklimlendirme için ihtiyaç duydukları alanı da azaltıyor. Böylelikle bina alanlarının daha verimli kullanılması ve daha düşük ilk yatırım maliyeti ile esnek bir proje tasarımına imkân sağlanıyor.

Bosch tarafından geliştirilip üretilen bireysel ve merkezi kumandalar

Air Flux VRF sistemlerin yeni nesil bireysel ve merkezi kumandaları için Türkiye’de kullanıcı deneyimi oturumları gerçekleştirildi. Bosch Termoteknoloji tarafından gerçekleştirilen oturumlarda kullanıcıların alışkanlıkları, beklentileri ve öncelikleri belirlendi ve ürünler bu doğrultuda geliştirildi.

Dört mevsim konforlu iklimlendirme sunan Bosch Air Flux VRF klima sistemler hakkında daha fazla bilgi için: Bosch Termoteknoloji Resmi Web Sitesi


Bosch Termoteknik:
Bosch Termoteknik, enerji verimli ısıtma sistemleri ile sıcak su çözümlerinde Avrupa’nın lider tedarikçisidir. 2019 yılında yaklaşık 14.500 çalışan ile 3,6 milyar avroluk (Yüzde 66’sı Almanya dışında) ciro gerçekleştirmiştir. Bosch Termoteknik, birçok güçlü uluslararası ve yerel markaya sahip olup; Avrupa, Amerika ve Asya ülkelerinde çeşitlendirilmiş ürün gamıyla üretim yapmaktadır.   
Bosch Grubu, dünyanın önde gelen teknoloji ve servis tedarikçilerinden biridir ve dünya genelinde 398.150 çalışana sahiptir. Şirket, 2019 yılında 77,7 milyar Euro’luk satış gerçekleştirmiştir. Bosch’un faaliyetleri dört sektöre ayrılmaktadır: Mobilite Çözümleri, Sanayi Teknolojileri, Dayanıklı Tüketim Malları ve Enerji ve Bina Teknolojisi. Dünyanın önde gelen IoT şirketlerinden biri olarak Bosch; akıllı evler, akıllı şehirler, ağa bağlı mobilite ve endüstri için yenilikçi çözümler sunmaktadır. Şirket; sensör teknolojisi, yazılım ve hizmet alanlarındaki tecrübesi ve kendi IoT bulutunu kullanarak müşterilerine; ağa bağlı, farklı alanları bir arada bulunduran ve tek bir kaynaktan elde edilen çözümler sunabiliyor. Bosch Grubu’nun stratejik hedefi, ağa bağlı yaşam için inovasyonlar sağlamaktır. Bosch, yenilikçi olan ve büyük bir ilgi gören ürünler ve servislerle dünya genelinde yaşam kalitesini iyileştirmektedir. Kısacası Bosch, “Yaşam için teknoloji” oluşturmaktadır. Bosch Grubu, Robert Bosch GmbH ve 60 ülkedeki 440 bağlı kuruluşu ve bölge şirketinden oluşmaktadır. Satış ve servis ortakları dahil edildiğinde, Bosch’un küresel üretim, mühendislik ve satış ağı neredeyse dünyadaki tüm ülkeleri kapsamaktadır. Şirketin gelecekteki büyümesinin temeli, yenilikçi gücüdür. Bosch, dünya genelinde yaklaşık 125 lokasyonda araştırma ve geliştirme alanında yaklaşık 72.600 çalışana sahiptir.

Daha fazla bilgi için www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse adreslerini ziyaret ediniz.