(VitrA) VOYAGE Koleksiyonunu ARIK LEVY İş Birliği ile Hazırladı!

Çok yönlü bir sanatçı, teknisyen, fotoğrafçı, tasarımcı ve video sanatçısı olan Arik Levy, VitrA Tasarım Ekibi ile birlikte çalışarak Voyage koleksiyonuna imza attı. Koleksiyonun lansmanı vesilesiyle, 2 Haziran’da VitrA’nın YouTube kanalından canlı yayınlanan bir etkinlik gerçekleştirildi.

VitrA Tasarım Direktörü Erdem Akan’ın ev sahipliğindeki online etkinliğe konuk olan Levy, Voyage’ı alet çantasına benzetiyor ve şöyle diyor: “En insani bireysel deneyimlerin yaşandığı banyo, kişiselleştirilmiş bir alanı hak ediyor. Bu yüzden kendine özgü bir mekan arayışındaki kullanıcılar için, yaratıcı bir sistem ortaya koyduk. Banyo mekanını tasarlanmaya hazır, boş bir tuval gibi düşünün. Kullanıcılar, Voyage’ın zengin renk, malzeme ve ebat seçenekleriyle sınırsız kombinasyonlar oluşturabilir.”

VitrAnın en zengin banyo koleksiyonu

130’dan fazla ögesiyle VitrA’nın en zengin koleksiyonu olarak öne çıkan Voyage, kolay eklenip çıkarılabilen parçalarıyla, mekanı bir sonraki evresine hazırlıyor. Böylece zaman içinde değişen ihtiyaç ve arzulara uyum sağlayarak kullanıcısıyla birlikte yaşıyor. Esnek yapısına rağmen kolay uygulanabilirliğiyle hata yapma riskini en aza indiren sistem, geçici ve kalıcı ihtiyaçları estetikten ödün vermeden karşılıyor. Banyoda hem yatay, hem de dikey yerleşim sunan Voyage, modülerliğin ötesine geçerek sıradan banyo düzenine meydan okuyor. Askılardan raf ve dolaplara, tüm açık ve kapalı depolama çözümleri, tercih ya da ihtiyaçlara göre parçalara ayrılarak, banyonun istenen her yerine konumlandırılabiliyor. Tüm ögeler duvara monte edilerek kullanılmak için tasarlandığından, küçük ve elverişsiz mekanların ihtiyaçlarına da cevap verebiliyor.

İkili renk alternatifleri bulunan Voyage’da kumlu ahşap, doğal meşe, mat beyaz, bej, alevli gri ve orman yeşili gibi tonlar öne çıkıyor. Çanak ve etajerli lavabonun kusursuz birleşimi olan Voyage lavabolar, seramik yüzeyiyle banyoya üst seviye hijyen ve kolay temizlenme özelliği getiriyor. Voyage, alışılageldik yaklaşımların dışına çıkarak, klozeti banyonun diğer bölümlerinden izole etmiyor, uyumlu bir hale dönüştürüyor. Koleksiyondaki aksesuarlar da işlevsel çözümleri yalın bir tasarımla buluşturuyor.