(Wilo)’dan Yüksek Kapasiteli ve KULLANICI DOSTU Yeni Ürün!

Suya ve geleceğe yön verme hedefiyle ilerleyen Wilo; CronoNorm-NL serisini geniş ısı aralığı özelliğiyle çok farklı uygulamalarda bile kullanıma uygun olan Wilo-Atmos GIGA-N ile genişletiyor. Maksimum 150mss basma yüksekliği ve 1000m3/h debi kapasitesinde çalışabilen yeni Wilo-Atmos GIGA-N, sökülebilir kaplini ile hızlı ve kolay bakım imkanı sağlıyor. Yıpranmaya karşı dirençli kataforez kaplaması ve bakım gerektirmeyen rulman yataklarıyla uzun ömürlü bir kullanım sunan Wilo-Atmos GIGA-N, Wilo-EFC dönüştürücü ile ağa bağlanarak tehlike oluşturabilecek durumların erken tespiti için pompa yatağında bir sıcaklık ve titreşim denetimi uygulayabilecek şekilde de tasarlanabiliyor.

Enerji kaynaklarının akıllı ve verimli kullanıldığı bir dünya için çözümler sunan 148 yıllık pompa üreticisi Wilo, kullanıcı dostu ürünlerine bir yenisini daha ekliyor. Markanın CronoNorm-NL serisinde yer alan Wilo-Atmos GIGA-N, endüstriyel proseslerden enerji santrallerine, ısıtma, soğutma ve iklimlendirmeden su temini ve yangın sistemlerine kadar büyük-küçük pek çok bina ve işletmenin farklı uygulama alanlarında kolaylıkla kullanılabiliyor. Kullanıcı dostu özellikleriyle öne çıkan Atmos GIGA-N hem enerjiden hem de zamandan tasarruf sağlıyor.

Çok amaçlı kullanıma uygun uzun ömürlü salmastralı pompa  

Wilo’nun yeni ürünü Atmos GIGA-N, -20°C ila +140°C geniş ısı aralığında kullanılabilmesi ve paslanmaz çelik, bronz malzeme opsiyonlu çarkı sayesinde çok farklı uygulama alanlarında dahi tercih sebebi oluyor.  Sürekli işletim için tasarlanan Atmos GIGA-N, korozyona dayanıklı kaplamaları ve ömürlük yağlandığı için bakım gerektirmeyen rulmanlı yatağı sayesinde uzun bir kullanım ömrüne sahip. TS EN 733’e uygun olarak boyutlandırılmış tesisat ve standart bileşenlerinin kullanımı sayesinde olası bir acil durum karşısında oldukça hızlı bir şekilde onarılabilen Atmos GIGA-N, bakım gerekmesi durumunda ise ara parça kaplinin, motorun veya pompa muhafazasının sökülmesine gerek kalmadan mekanik salmastranın hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilmesine olanak sağlıyor. Maksimum 150mss basma yüksekliği ve 1000m3/h debi kapasitesinde çalışabilen Atmos GIGA-N, 55°C kadar ulaşan dış ortam sıcaklığında bile performansından ödün vermeyen IE3 motor (opsiyonlu IE4) kullanımı sayesinde yüksek verimlilik seviyesi ile enerji tasarrufunda da fark yaratıyor.

Sorunları önceden tespit eden maksimum sistem işletim güvenilirliği

Wilo-Atmos GIGA-N, EFC dönüştürücü ile ağa bağlanarak tehlike oluşturacak durumları önceden tespit edebilmek için pompa yatağında bir sıcaklık ve titreşim denetimi uygulanacak şekilde tasarlanabiliyor. Wilo, bu özelliğin aktif olmasını isteyen kullanıcılar için işletime almadan bakım hizmetleri ve WiloCare kadar oldukça geniş bir hizmet paketi sunuyor. Her şey dahil sorunsuz WiloCare paketinde yer alan uzaktan izleme özelliği sayesinde sistemin işletim güvenilirliği artırılırken kullanım ömrünün uzatılmasına da katkı sağlanıyor.


Wilo:
Pompa sistemleri sektörünün öncü markası Wilo, binalarda, endüstride ve altyapı uygulamalarında bulunan ısıtma, soğutma, havalandırma sistemlerinin yanı sıra su temini ve atık su uygulamalarında da kullanılıyor.

Temelleri 1872 yılına dayanan Almanya-Dortmund merkezli Wilo, 1928’de dünyanın ilk sirkülasyon pompasını üreterek yerelden global oyunculuğa adım attı. Yaklaşık 150 yıldır pompa ve pompa sistemleri sunan marka, bugün 10 bine yakın ürün gamı ile enerji kaynaklarının akıllı ve verimli kullanıldığı bir dünya için çözümler sunuyor. 70’in üzerinde ülkede üretim ve dağıtım şirketi, 16 üretim tesisi ve 7 bin 800 çalışanı ile yaklaşık 1,5 milyar Euro ciroya sahip olan Wilo; insanlar, ürünler, hizmetler, fabrikalar ve makineler arasında akıllı ağ bağlantıları oluşturarak akıllı çözümleri hayata geçirmek için dijitalleşmeden etkin şekilde yararlanıyor. Wilo’nun dijitalleşme stratejilerinin en belirgin örnekleri arasında Almanya’nın Dortmund şehrindeki merkezini ‘Akıllı Fabrika’ kimliği ile yeniden şekillendirmesi yer alıyor. Wilo Türkiye, sektörün Avrupa’daki LEED Gold Sertifikası’na sahip ilk yeşil binasında faaliyet gösteriyor.