(Ersa Mobilya)PANDEMİ SONRASI ÇALIŞMA ALANLARINA DÖNÜŞ” Çalışmasını Hazırladı!

Ersa Mobilya, yeni normale alışma ve çalışma alanlarına dönüş sürecinde yenilikçi ve güvenli mekansal çözümler sunmak amacıyla “Pandemi Sonrası Çalışma Alanlarına Dönüş” çalışmasını hazırladı.

Yaşam ve çalışma şekillerinde milyonların hayatını etkileyen pandemi süreci; kişisel ilişkilerden iletişim stillerine, sosyal mesafe ve davranış algılarına uzanan birçok olgunun radikal bir şekilde değişime uğramasına sebebiyet verdi. Aylarca süren evde kalma sorumluluğunun ardından yavaşça iş yerlerine geri dönme süreci başlarken, binlerce şirket gerekli önlemleri almaya hazırlanıyor. Çalışanlar arası fiziksel mesafe, ekstra hijyen ve insan sağlığı odaklı yeni çalışma alanı stratejileri geliştiriliyor.

Şirketler yeni normale alışma sürecini; kısa vade, orta vade ve uzun vadeli çözümler çatısı altında üç aşamada gerçekleştirebiliyor. Çalışan sağlığının odak nokta olacağı şirket düzenlemelerinde ekstra hijyen ve sosyal mesafe uygulamalarına ek olarak ofis mobilyalarında da bazı değişiklikler uygulanıyor.

Çalışanlar arası mesafe ve temas, masalar arasında konumlanan bölücü ara paneller ile minimum seviyeye indiriliyor. Sadece operasyonel alanlarda değil, toplantı masalarında da bireyler arası temas en az seviyede seyrederken, yönetici ve ara yönetici odalarında yer alan misafir ağırlama alanlarında gerekli önlemler alınmaya başlanıyor. Malzeme kullanımlarında ise; hpl, melamin, mdf ya da metal materyalden oluşan kolay temizlenebilir ve hijyenik yüzeylere imkan veren ofis mobilyaları önemli bir tercih sebebi haline geliyor. Bunların yanı sıra kendini dezenfekte edebilen yüzeyler olan pirinç ve bakır malzemeler de çalışma alanlarına dahil oluyor. Giderek yaygınlaşacak uzaktan çalışma stilinde ise yaşam alanlarına kolayca adapte olabilen stil sahibi ve işlevsel mobilyalar kullanıcılarına ergonomik bir kullanım öneriyor.

Ersa Mobilya’nın hazırladığı “Pandemi Sonrası Çalışma Alanlarına Dönüş” çalışmasını buradan indirebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: www.ersamobilya.com, info@ersamobilya.com