(Borusan Contemporary) ile #EVDESANATLAKAL

Sağlık tedbirleri kapsamında sanatseverlerin ziyaretine geçici süreliğine kapalı olan Borusan Contemporary, sergilerini ve Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndaki eserleri internet sitesi ve Google Arts & Culture platformu üzerinden ziyarete açıyor.

Borusan Contemporary dijital platformlar aracılığıyla sanat izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Sanatseverler, Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndaki eserleri internet sitesi ve Google Arts & Culture platformu üzerinden evlerinin konforunda izleyebilecekler.

Bu kapsamda, Borusan Contemporary’de 13 Eylül 2020 tarihine kadar sergilenmeye devam edecek olan video sanatının öncü ismi  Bill Viola’nın İstanbul’daki ilk kişisel sergisi Bill Viola: Geçici, hazırlanan dijital sergi rehberi üzerinden izlenebilecek. Rehber üzerinden, sergide yer alan videoların fotoğraflarını görüntüleyerek, eserler hakkında ayrıntılı bilgi almak mümkün. Bill Viola Dijital Sergi Rehberi’ne buradan ulaşılabilir: bit.ly/dsr01bv

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nda yer alan eserler ise Borusan Contemporary internet sitesi üzerinden görüntülenebiliyor. Sanatseverler beğendikleri eserleri sosyal medya üzerinden #EvdeSanatlaKal etiketiyle @borusancontemporary ve takipçileri ile paylaşabilirler.

Ayrıca Borusan Contemporary’nin Google Arts & Culture sayfası üzerinden Mika Tajima: Esir, Uvertür: Borusan Sanat Çağdaş Koleksiyonu’ndan Seçki, Üvercinka ve Universal Everything: Akışkan Bedenler isimli geçmiş dönem sergileri de izlenebilir: bit.ly/borusanGAC

Ayrıca Borusan Contemporary Blog üzerinden misafir küratörler, koleksiyon sanatçıları ve koleksiyondaki işler üzerine hazırlanan yazı ve röportajlar buradan takip edilebilir.


Borusan Contemporary:
Borusan Contemporary, Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nu merkez alan sergiler, etkinlikler, eğitim faaliyetleri, özel sipariş edilmiş eserler ve kuruma özel yerleştirmelerden oluşan çok kapsamlı bir sanat platformudur. Yeni medya sanatı üzerinde bir uzmanlık koleksiyonuna temellenen Borusan Contemporary; zaman, ışık, teknoloji, video, yazılım ve ötesiyle çalışan sanatçılara ve yapıtları aracılığıyla günümüz dünyasının yeni ifade olanaklarına odaklanır. Programlarının çoğu Borusan Holding ofislerinin de bulunduğu İstanbul, Perili Köşk’te gerçekleşen Borusan Contemporary; çalışma ofislerini de kapsayan benzersiz bir sanat merkezidir. Galeri, ofis alanları, kafe, mağaza ve İstanbul Boğazı’nın ilham veren manzarasına hakim açık hava terasları da dahil olmak üzere tüm bina hafta sonları ziyarete açıktır.