(Şişecam Düzcam) ARNAVUTLUK’ta Avrupalı Mimarlarla Buluştu!

Avrupa’nın lider düzcam üreticisi Şişecam Düzcam, Arnavutluk’ta gerçekleştirilen Share Tiran 2020’ye katıldı. Şişecam Düzcam, etkinlik ortağı olarak yer aldığı Share Tiran 2020’de Avrupalı mimarlar ve mühendislerle bir araya geldi.

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam’ın etkinlik ortağı olarak yer aldığı Share Tiran 2020 mimari konferansı 11 Şubat’ta Tiran’da gerçekleşti.

30 yılı aşkın süredir, düzcam, ayna, lamine cam, temperlenebilir kaplamalı cam başta olmak üzere geniş ürün gamı ile Avrupa pazarında cam sektörüne hizmet veren Şişecam Düzcam, farklı ülkelerden Avrupalı mimarların katılımı ile gerçekleşen Share Uluslararası Mimarlık ve Mühendislik Forumu’nun Tiran etkinliğine katıldı. Etkinlikte konuşmacı olarak yer alan Avrupa’nın önde gelen mimarları inovatif projelerini ve mimari yaklaşımlarını paylaştı.

Konferansta, Şişecam Düzcam’ın pazara sunulan yeni kaplamalı ürünleri ve referans projelerini içeren “Dreams Come True” sunumu; mimar, cephe danışmanı, cephe firmaları ve mimarlık öğrencilerinden oluşan sektör temsilcilerine aktarıldı.

Etkinliğe İsviçre’li mimar Davide Macullo, İtalya Bari Mimarlar Odası Başkanı Paolo Maffiola, İtalyan mimar Marco Casamonti, İngiltere’li mimarlık ofisi Martha Schwartz Partners’tan mimar Martin Koenig sunumlarıyla katılırken, Türkiye’den Emre Arolat Architects ortağı Gonca Paşolar, Şişecam Düzcam ürünleriyle hayat bulan Antakya Müze Otel ve İstanbul Resim Heykel müzesi projelerini katılımcılara aktardı.


Şişecam Düzcam:
Cam sektörünün küresel oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, Türkiye düzcam pazarının lideri ve üretim kapasitesi açısından Avrupa’nın en büyük üreticisi konumundadır. Bugün Türkiye’de Kırklareli, Mersin, Bursa, Ankara yurt dışında ise İtalya, Bulgaristan, Romanya, Almanya, Slovakya, Macaristan, Rusya, Hindistan ve Mısır olmak üzere toplam 10 farklı ülkede üretim yapan Şişecam Düzcam, dünyanın büyük beş düzcam üreticisi arasında yer almaktadır.

“Mimari camlar” (düzcam, buzlu cam, ayna, lamine cam, kaplamalı cam, mimari projelere yönelik camlar), “otomotiv camları”, “güneş enerjisi camları” ve “beyaz eşya camları” olmak üzere dört ana ürün grubunda faaliyet gösteren Şişecam Düzcam inşaat, otomotiv, enerji, beyaz eşya, mobilya ve tarım gibi birçok sektöre girdi sağlamaktadır.

Şişecam Düzcam hedeflediği pazarlarda müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan nitelikli ve kaliteli ürünleri, sürekli gelişen teknolojisi ve çevrenin korunması bağlamında enerji tasarrufuna yönelik çalışmalarıyla rekabet gücünü artırarak faaliyetlerini sürdürmektedir. www.sisecamduzcam.com