Poedat Akademisi: 3. Buluşma 15-19 Temmuz’da GÜMÜŞLÜKTE

2012 yılından beri sosyal bilimlerin farklı alanlarında disiplinlerarası etkinlikler düzenleyen Poedat, bir gelenek haline getirdiği Poedat Akademisi’nin 3. buluşmasını 15-19 Temmuz tarihlerinde Gümüşlük Akademisi’nde gerçekleştirecek.


Poedat Akademisi: 3. Buluşma
Tarih: 15-19 Temmuz  2020
Yer: Gümüşlük Akademisi
Bildiri özeti son başvuru: 15 Mart 2020
Bildiri tam metni gönderimi: 7 Haziran 2020


Akademi, doğası gereği bir açıklığın alanıdır; çarpıcı, alışılmadık, uçsuz bucaksız… Günümüzde akademi, kar odaklı, nicelik temelli ölçütlerin belirleyici olduğu ve sonucun sürece yeğlendiği bir yapıya evriliyor. İster içinden ister dışından olsun akademiyi dönüştürmenin, hiç değilse “başka bir akademi”yi çağıran akışlar yaratmanın zamanı geldi. Poedat Akademisi, sosyal bilimlerde akademisyenliği düşünen veya akademiyle bir şekilde bağını korumak isteyen üniversite öğrencilerine, üniversitelerde bulunan doktora sonrası araştırmacılara ve üretimlerine üniversite dışından devam eden bağımsız araştırmacılara yönelik gerçekleştiriliyor.

Güncel çalışmaların sunulacağı ve birbirinden farklı tezlerin, makalelerin, soruların tartışmaya açılacağı Poedat Akademisi, olgunlaştırıcı bir çember olma özelliği taşıyor. Amfilerde sıkışmaya, çarçabuk yapılan okumalara ve gerçekliğin kendilerinin tekelinde olduğunu düşünen kişilere, kurumlara ve yetkelere karşı Poedat Akademisi yalınlığı, yavaşlığı, çeşitliliği önemsiyor.

Poedat Akademisi üyeleri, doğanın içinde, yoğunlaşmaya uygun, entelektüel tartışmaların kişisel paylaşımlarla bütünleştiği bir ortamda birlikte yaşıyorlar. Poedat Akademisi: 3. Buluşma ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve konuşmacı başvurusu yapmak için poedat.org/poedat-akademisi-3-bulusma adresini ziyaret edebilirsiniz.