(AURA) Suare’nin Konuğu: Kerem Erginoğlu

AURA Suare tasarım sohbetlerinin Şubat ayındaki konuğu, Erginoğlu & Çalışlar Tasarım Merkezi’nin kurucu ortağı Mimar Kerem Erginoğlu olacak.


Üçleme
Tarih: 21 Şubat Cuma / 19.00
Yer: AURA İstanbul


AURA İstanbul’un mezunlarını ve tüm dostlarını davet ettiği özel etkinlik serisi, AURA Suare tasarım sohbetlerinde, deneyimli mimar ve tasarımcılar, mesleki birikimlerini, yaklaşımlarını ve projelerini paylaşmaya devam ediyor.

AURA Suare’nin, 21 Şubat tarihli etkinliğine Mitsubishi Chemical Grup şirketlerinden  Lucite International ve Türkiye distribütörü Ak-taş Dış Ticaret AŞ‘nin desteğiyle, Erginoğlu & Çalışlar Tasarım Merkezi’nin kurucu ortağı Yüksek Mimar Kerem Erginoğlu “Üçleme” başlıklı konuşması ile konuk oluyor.

Katılımın herkese açık ve ücretsiz olduğu etkinlik için kontenjan sınırlıdır.
Kayıt için tıklayınız.

Kerem Erginoğlu:
Erginoğlu & Çalışlar Tasarım Merkezi kurucu ortağı mimar Kerem Erginoğlu, 1966 yılında Zonguldak’ta doğdu. Saint Joseph Fransız Lisesi’nin ardından 1990 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisansını yine aynı üniversitede ‘Tarihi Dokuda Yeni Bina Tasarımı’ üzerine tamamladı. Erginoğlu, 1993 yılında Hasan Çalışlar ile birlikte Erginoğlu & Çalışlar’ı kurdu. 

Türkiye ve yurt dışında  birçok önemli projeye ve mimarideki ‘ilk’ örneklere imza atan Erginoğlu, ofis binaları, kültür yapıları, alışveriş merkezleri, kamusal yapılar, spor, eğitim ve sanayi kompleksleri, konut ve yerleşke gibi farklı ölçeklerde projeler gerçekleştirdi.  

Erginoğlu & Çalışlar’ın pragmatik, estetik ve  işverenin kurumsal kimliğini vurgulamaya yönelik tasarım anlayışı, özellikle uluslararası şirketlerin dikkatini çekti ve gerçekleştirilen projeler birçok önemli ödüle layık görüldü.  Önemli ödülleri arasında New Power Station ile Iconic Awards birincilik ödülü, Tuzambarı – Medina Turgul DDB projesiyle Dünya Mimarlık Festivali (WAF World Architecture Festival) Yeni& Eski Bina kategorisinde birincilik ödülü ve farklı yıllardan Ulusal Mimarlık ödülleri bulunmaktadır.

Kerem Erginoğlu’nun makale ve eskizleri bir çok yayında ve özel sergilerde yer aldı. 2000 yılından bu yana, jüri üyesi ve misafir öğretim görevlisi olarak Mimar Sinan, İstanbul Teknik, Uludağ, Yıldız Teknik, Bologna ve Minnesota  Üniversitelerinde görev aldı. 2018 yılında Venedik Mimarlık Bienali’nde “Herkes için Mimarlık” ile “Vardiya 10” projesinin yürütücülüğünü üstlendi. Erginoğlu’nun  TMMOB Mimarlar Odası ve  İSMD üyelikleri bulunmaktadır.