(AURA) Suare’nin Konuğu EMRE AROLAT

AURA İstanbul, 31 Ocak tarihli AURA Suare etkinliğinde, Mimar Emre Arolat’ı ağırlıyor.


Sığ Popülizmin Uyuşturucu Cazibesine Karşı
Tarih: 31 Ocak Cuma / 19.00
Yer: AURA İstanbul


AURA İstanbul’un mezunlarını ve tüm dostlarını davet ettiği özel etkinlik serisi, AURA Suare tasarım sohbetlerinde, deneyimli mimar ve tasarımcılar, mesleki birikimlerini, yaklaşımlarını ve projelerini paylaşmaya devam ediyor.

AURA Suare’nin, 2020 yılındaki ilk etkinliğine “Sığ Popülizmin Uyuşturucu Cazibesine Karşı” başlıklı konuşması ile Mimar Emre Arolat konuk oluyor.

Katılımın herkese açık ve ücretsiz olduğu etkinlik için kontenjan sınırlıdır.
Kayıt için tıklayınız.


Emre Arolat:
MSGSÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra ABD Washington D.C.’de Metcalf Mimarlık Bürosu’nda çalıştı. MSGSÜ Mimarlık Fakültesi’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1987-2004 yılları arasında Şaziment ve Neşet Arolat tarafından 1961 yılında kurulmuş olan Arolat Mimarlık’ta tasarımcı ortak olarak görev yaptı.

Emre Arolat 2004 yılında Gonca Paşolar ile kurduğu EAA-Emre Arolat Architecture’da, profesyonel mimarlardan oluşan 50 kişiyi aşkın bir kadro ile New York, Londra ve İstanbul’daki ofislerinde çalışmalarına devam etmektedir.

İçlerinde Aga Khan, Mies van der Rohe ve RIBA’nın da olduğu pek çok ulusal ve uluslararası ödül kazandı. Yale Mimarlık Okulu, Cooper Union, Pratt Enstitüsü ve yurt içinde MSGSÜ, YTÜ, İBÜ gibi üniversitelerde stüdyo yöneticiliği yaptı.

2013 yılında RIBA- İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü üyesi olan Emre Arolat, göstermiş olduğu üstün başarılarından ve güncel mimarinin gelişimine olan katkılarından ötürü Mayıs 2015’te Uluslararası Mimarlık Akademisi tarafından Profesör ünvanına layık görüldü. 2019 yılında Amerikan Mimarlar Enstitüsü tarafından, sıra dışı çalışmaları ile topluma ve mimarlık alanına uluslararası çerçevede yaptığı katkılardan ötürü Onursal Üye olarak seçildi. 2016 yılında Master Jüri olarak görev aldığı Aga Khan Mimarlık Ödülü çerçevesinde, 2017 yılından beri Aga Khan Ödülü Yürütme Komitesi üyesi olan Emre Arolat, pek çok akademik ve kültürel kurumun düzenlediği etkinlikte konuşmacı olarak rol aldı.