(EDIDA) RETROSPEKTİF SERGİSİ, (HOM Design Center)’da…

Türkiye’den ve dünyadan 100’ün üzerinde seçkin mobilya markasına ev sahipliği yapan tasarım ve dekorasyon merkezi HOM Design Center, son 10 yılda EDIDA Ödülü (Elle Deco International Design Awards) kazanmış tasarımların bir araya geldiği EDIDA Retrospektif Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor. 23 Ocak – 19 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek sergide ziyaretçiler, 2010 yılından bu yana, tasarım ve dekorasyon alanında yaşanan değişimleri inceleme şansı yakalayacaklar.


EDIDA Retrospektif Sergisi
Tarih: 23 Ocak – 19 Şubat
Yer: HOM Design Center


Skyland İstanbul bünyesinde yer alan ve Türkiye’nin tasarım ve dekorasyon alanındaki seçkin markalarını aynı çatı altında buluşturan HOM Design Center, EDIDA Retrospektif Sergisi ile tasarım tutkunlarına kapılarını açıyor. Elle Decoration dergisi tarafından düzenlenen EDIDA Ödülleri’nde 2010’dan bugüne ödül kazanmış tasarımları bir araya getiren sergi, 23 Ocak – 19 Şubat tarihleri arasında HOM Design Center’da tasarım severlerle buluşacak.

Son 10 yılın ödüllü tasarımları, Türkiye’nin en büyük tasarım ve dekorasyon merkezinde

Türkiye’de son 10 yılda tasarım alanında yaşanan değişimleri yansıtan retrospektif sergide, Derin Sarıyer’in “Fek” koltuğundan Faruk Malhan’ın “Sekü” kanepesine, Can Yalman’ın Çanakkale seramik için tasarladığı “Orientele” duvar kaplaması koleksiyonundan Atilla Kuzu’nun “Mantis” aydınlatmasına, birçok ödüllü tasarım bir araya geliyor. Ebru Çerezci, Ross Lovegrove, Tanju Özelgin, Erdem Akan, Rıfat Özbek, Koray Özgen, Emre Evrenos, Selen Öztürk, Zeynep Fadıllıoğlu, Merve Kahraman, Yeşim Ketenci, Atilla Kuzu, Mauro Lipparini, Neptün Öziş, Banu Yentür, Mustafa Toner, Haldun Akalın, Maurizio Manzoni, Faruk Malhan, Begüm Cemiloğlu&Ekin Varon ve Enis Karavil ise sergide çalışmaları bulunan diğer tasarımcılar arasında yer alıyor.

Türkiye’de tasarım ve dekorasyon alanında yaşanan değişimleri başarılı örnekler üzerinden görünür kılan EDIDA Retrospektif Sergisi, 19 Şubat’a kadar HOM Design Center’da ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.


HOM Design Center:
HOM Design Center, İstanbul’un tasarım ve dekorasyon alanındaki seçkin markalara ev sahipliği yapan ilk alışveriş merkezi. Tasarımı sanatla buluşturan HOM, ev ve ofis mobilyasından, tekstil, beyaz eşya ve aksesuara, 100’ün üzerinde değerli markayı aynı çatı altında sunuyor. Skyland İstanbul’da birinci yılını geride bırakan tasarım merkezi, ünlü markaların en yeni ürünlerini, özgün konsept ve etkinliklerle buluşturuyor. Tasarım tutkunları, yaşam ve çalışma alanlarını farklılaştıracak trendleri HOM Design Center’da yakalıyor. Tarzını tasarımla ortaya koymak isteyenler, ihtiyaç duyduğu her şeyi HOM Design Center’da buluyor. İkinci köprüye olan yakınlığıyla öne çıkan, birinci ve üçüncü köprülerin bağlantı yolları üzerinde yer alan Skyland İstanbul bünyesindeki HOM Design Center, İstanbul’da tüm yolların kesiştiği bir noktada bulunuyor.