[Sergi]: “Koca Kafalar”

Tasarım bilgisini resim sanatıyla buluşturan, son dönemin üretken isimlerinden ünlü mimar Oğuz Yalım’ın, “Koca Kafalar” sergisi, Kalebodur’un desteğiyle 16 Ocak’ta sanatseverlerle buluşuyor.


Koca Kafalar
Tarih: 16.01.2019 – 31.01.2019
Yer: Goba Art & Design


Son dönemde mimarlık mesleği ile paralel olarak devam ettirdiği resim çalışmaları üzerine yoğunlaşan Oğuz Yalım, çeyrek asırdır biriktirdiği tecrübe, gözlem ve hobilerini farklı temalarla tuvale aktardı. Yalım’ın, “Birbirine benzemeyen, çirkin ama duygusal ve naif” olarak yorumladığı “Koca Kafalar” sergisi 13 farklı eserden oluşuyor.

Tasarım dünyasının sanata, sanat dünyasının ise tasarıma olan ilgisini ve ilişkisini vurgulayan sergilere öncülük yapma amacıyla kurulan Goba Art&Design’da kapılarını açacak olan sergi, 31 Ocak’a kadar ziyaret edilebilecek.


Oğuz Yalım:
1993 Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı mezun olan Oğuz Yalım 1996 yılından beri eşi ve ortağı Ece Yalım ile birlikte ARTFUL İç Mimarlık ve Ürün Tasarımı firmasını yönetmektedir. Aynı zamanda 2017 yılından itibaren Başkent Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nde yarı zamanlı eğitmenlik yapmaktadır. 

Goba Art & Design:
Sanat ve tasarımın iç içe geçtiği bir platform yaratma hayaliyle 2019 yılında İstanbul Beyoğlu’nda Y. İç Mimar Esin Sözer Kalender ve Yasin Kalender tarafından kurulmuştur. Goba Art&Design ilhamını, temel düşüncesi sanatla tasarımı birleştirme, disiplinleri bütünleştirme olan ve bu sene 100. yaşı kutlanan Bauhaus ekolünden almıştır. Kurucularından Y.İç Mimar Esin Sözer Kalender, tasarımcı kimliğinin yanı sıra sanat çalışmalarını da sürdürmekte, farklı disiplinlerin yaratıcılık sürecine etkilerini doğrudan deneyimlemektedir. Goba Art&Design, tasarım dünyasının sanata, sanat dünyasının ise tasarıma olan ilgisini ve ilişkisini vurgulayan sergilere öncülük yapmayı hedeflemektedir.