(TEPTA Aydınlatma)’nın Mimarlarla Sohbet Programı CELAL ABDİ GÜZER ile Devam Ediyor…

TEPTA Aydınlatma’nın düzenlediği Mimarlarla Sohbet programı, 18 Aralık Çarşamba akşamı, saat 19:00’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer katılımıyla devam ediyor.


Mimarlarla Sohbet “Celal Abdi Güzer”
Tarih
: 18 Aralık 2019 Çarşamba, 19:00
Yer: TEPTA merkezi


TEPTA Aydınlatma’nın 2016 -17 süresince 25. yıl kutlamaları kapsamında düzenlediği Mimarlarla Sohbet programı yeniden başladı.

Bilginin paylaştıkça değer kazandığı düşüncesinden yola çıkan programa geçtiğimiz dönemde Cem Sorguç, Dara Kırmızıtoprak, Atilla Kuzu, Levent Çırpıcı, Nevzat Sayın, Cem Kocacıklıoğlu, Gökhan Avcıoğlu, Alper Derinboğaz, Şebnem Buhara, Gürhan Bakırküre, Zafer Akay, Boran Ekinci, Kurtul Erkmen, Jale Kulin, Nilüfer Kozikoğlu, Mustafa Öney, Hande Öney, Salih Küçüktuna, Gökhan Karakuş, Durmuş Dilekçi, Seyhan Özdemir, Han Tümertekin, Zeynep Tümertekin, Kerem Piker, Murat Tabanlıoğlu ve Mehmet Kütükçüoğlu konuk olmuştu.

Her yaştan, meslekten ve konumdan kişilerin katılımına açık olan bu sohbet programı, TEPTA Aydınlatma’nın genel merkezinde oldukça samimi bir ortamda gerçekleşiyor; resmi sunumların ötesinde insanların birbirleri ile tanışıklıklar ve yakın ilişkiler kurmasını hedefliyor.

Mimarların mesleki pratiklerinin ve deneyimlerinin yanında, iş insanı kimlikleri, stüdyo yaşamları, anıları ve / veya özel ilgi alanları sohbetlerin konusunu oluşturabildiğinden, TEPTA Aydınlatma’nın bu programı ayrı bir özgünlük taşıyor ve ilgi ile takip ediliyor.

Programın yeni dönemi Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Celal Abdi Güzer’in katılımıyla 18 Aralık Çarşamba akşamı devam ediyor.

Programın devamında katılımcı olması belli olan diğer bir isim: 23 Aralık’ta Ömer Selçuk Baz olacak.

Hafta içinde saat 19:00 dan itibaren TEPTA merkezinde düzenlenen bu sohbetler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor, ancak kısıtlı yer imkanı dolayısı ile önden kayıt yapılması gerekiyor. Katılmak isteyen veya program hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler lcv@tepta.com adresinden iletişim kurabilecekler.


Prof. Dr. Celal Abdi Güzer:
Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, mimarlık eleştirisi üzerine ders vermekte ve tasarım stüdyosu yürütücülüğü yapmaktadır. Teori, eleştiri ve tasarım odaklı çok sayıda ulusal ve uluslararası yayını olan Güzer, bir dönem Mimarlar Derneği’nin genel başkanlığı yapmıştır. 

Çeşitli yarışmalarda jüri üyeliği yapan Güzer, mimari proje yarışmalarında dördü birincilik olmak üzere çok sayıda derece ve ödül sahibidir. Güzer’in tasarladığı MATPUM araştırma merkezi yapısı 2008 yılında YEM ödülüne, Zeugma Müzesi 2012 yılında Cumhurbaşkanlığı ödülüne layık bulunmuştur. 2013 yılında Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali’nin küratörlüğünü üstlenen ve “şablon / template” temalı ana sergiyi düzenleyen Güzer’e 2019 yılında mimarlığa yaptığı katkılar nedeni ile TSMD jüri özel ödülü verilmiştir.