(TEPTA Aydınlatma)’nın MİMARLARLA SOHBET Programına ALİ DORUK Konuk Oluyor…

TEPTA Aydınlatma’nın 2016 -17 süresince 25. yıl kutlamaları kapsamında düzenlediği Mimarlarla Sohbet programı yeniden başladı.


Mimarlarla Sohbet Programı “Ali Doruk”
Tarih: 26 Kasım Salı, 19:00
Yer: TEPTA Merkezi


Bilginin paylaştıkça değer kazandığı düşüncesinden yola çıkan programa geçtiğimiz dönemde Cem Sorguç, Dara Kırmızıtoprak, Atilla Kuzu, Levent Çırpıcı, Nevzat Sayın, Cem Kocacıklıoğlu, Gökhan Avcıoğlu, Alper Derinboğaz, Şebnem Buhara, Gürhan Bakırküre, Zafer Akay, Boran Ekinci, Kurtul Erkmen, Jale Kulin, Nilüfer Kozikoğlu, Mustafa Öney, Hande Öney, Salih Küçüktuna, Gökhan Karakuş, Durmuş Dilekçi, Seyhan Özdemir, Han Tümertekin, Zeynep Tümertekin, Kerem Piker, Murat Tabanlıoğlu ve Mehmet Kütükçüoğlu konuk
olmuştu.

Her yaştan, meslekten ve konumdan kişilerin katılımına açık olan bu sohbet programı, TEPTA Aydınlatma’nın genel merkezinde oldukça samimi bir ortamda gerçekleşiyor; resmi sunumların ötesinde insanların birbirleri ile tanışıklıklar ve yakın ilişkiler kurmasını hedefliyor.

Mimarların mesleki pratiklerinin ve deneyimlerinin yanında, iş insanı kimlikleri, stüdyo yaşamları, anıları ve / veya özel ilgi alanları sohbetlerin konusunu oluşturabildiğinden, TEPTA Aydınlatma’nın bu programı ayrı bir özgünlük taşıyor ve ilgi ile takip ediliyor.

Programın yeni dönemi, ikinci sohbetin konuğu Net Mimarlık kurucusu Ali Doruk’un katılımıyla 26 Kasım Salı akşamı devam ediyor.

Programın devamında katılımcı olması belli olan isimler ve tarihleri şöyle sıralanıyor: 12 Aralık’ta Sinan Logie, 18 Aralık’ta Celal Abdi Güzer ve 23 Aralık’ta Ömer Selçuk Baz, konuklarla sohbet edecek.

Hafta içinde saat 19:00 dan itibaren TEPTA merkezinde düzenlenen bu sohbetler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor, ancak kısıtlı yer imkanı dolayısı ile önden kayıt yapılması gerekiyor. Katılmak isteyen veya program hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler lcv@tepta.com adresinden iletişim kurabilecekler.

Ayrıntılı bilgi için: www.tepta.com


Ali Doruk:
Âli Doruk, 1969’da İstanbul’da doğdu. Özel Kalamış Lisesi’ni bitirdikten sonra 1987’de Bilkent Üniversitesi Çevre Tasarımı ve İç Mimari bölümünde eğitimine başladı. 1990 Haziran ayında Harvard University Graduate School of Design’da mimarlık kursunu başarıyla tamamladı. 1991’de T Mimarlık‘da stajyer olarak işe başladı ve mağaza, restaurant – bar projelerinde çalıştı. 1992’de New York’ta, Parsons School of Design’da İç Mimari (BFA) eğitimine ofis tasarımına ağırlık vererek devam etti ve 1996’da mezun oldu. 1996’da mezun olduktan hemen sonra Pro-arch firmasında çalışmaya başladı. Burada ofis tasarımları ve bunların uygulamalarından oluşan projelerde bulundu. Aldığı eğitimi ve tecrübeyi daha iyi sergilemek için 1997’de Net Mimarlık’ı kurdu. 2004 senesinden beri Türkiye İç Mimarlar Odası Üyeliği ve Yedek Üyeliği gibi görevlerde bulunmakta ve halen Net Mimarlık’ta çalışmalarını sürdürmektedir.

TEPTA Aydınlatma:
TEPTA Aydınlatma 1991’den bu yana mimarlara, tasarımcılara, elektrik mühendislerine ve son kullanıcılara ışık alanında hizmet sunan bir çözüm ortağıdır. TEPTA Aydınlatma hizmetleri, küçük veya geniş ölçekli projelendirme ve “doğru” aydınlatma danışmanlığından, önde gelen aydınlatma markalarının ürünlerinin satışına, süpervizyon ve denetim hizmetlerine, satış sonrası montaj ve bakım servislerine kadar yaygındır. TEPTA, çalışmalarında başarıyı, mimarlardan, pazarlama uzmanlarından ve teknik ekipten oluşan deneyimli kadrosu ile sağlar.


İstanbul, Antalya, Bursa, Bodrum ve İzmir’de satış noktaları bulunan TEPTA’nın, yurt dışı çalışmaları Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Romanya, Libya, Suudi Arabistan gibi ülkeleri kapsamaktadır.