(Daikin), Yerli Üretim “SENSIRA” ile Split KLİMA Gamını Genişletiyor!

Geniş ürün gamıyla iklimlendirme alanındaki her ihtiyaca uygun çözümler üreten Daikin, yeni ürünü “Sensira Split Klima” ile fark yaratıyor. Ilıman iklim bölgelerinde A+++’a kadar ısıtma verimliliğine ulaşan Sensira, bu özelliğiyle soğutma becerisinin yanı sıra Ege ve Akdeniz gibi bölgelerde kış ayları için ısıtmada da verimli bir çözüm olarak öne çıkıyor. Segmentinin en sessiz split klimalarından biri olan Sensira, Daikin Üretim Sistemi Standartları (PDS)’na sadık kalınarak Hendek Fabrika’da”‘yerli” olarak üretiliyor.

İklimlendirme sektörünün inovatif markası Daikin, çevre dostu ve yenilikçi ürünleriyle sektöre yön vermeye devam ediyor. Kasım ayından itibaren tüketiciyle buluşan yeni ürün “Sensira Split Klima” üstün özellikleri ve alışıldık Daikin kalitesi ile segmentinde çok önemli bir boşluğu doldurmaya hazırlanıyor.

Kapasite aralığı çok daha geniş olan Sensira, 2.0, 2.5, 3.5, 5.0, 6.0 ve 7.1 kW olmak üzere 6 ayrı kapasite ile sektörün en geniş çözüm aralığını tek modelde sunuyor. “Fısıltıdan daha az” anlamına gelen 20 desibel ses basıncıyla muadillerine göre en sessiz çalışma performansına sahip olan cihaz kullanıcılara büyük konfor sağlıyor. Ilıman iklim bölgesinde A+++’a kadar ısıtma verimliliğine ulaşan Sensira, bu özelliği ile Ege ve Akdeniz gibi bölgelerde kış aylarında ısınma için çok verimli bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Segmentine göre üstün verimlilik değerleri sunan Sensira, tüketicinin ısıtma için ayrı, soğutma için ayrı çözümler aramasına “ekonomik” bir çare olarak öne çıkıyor.

Çevreci ve yerli malı

Daikin’in Hendek’teki fabrikasında üretilen Sensira, TOBB onaylı “Yerli Malı Belgesi” almaya hak kazanan ürünlerden biri. Kalitesi ve sağlamlığı ile dünyanın güvenini kazanan Daikin, bu özelliğini sürdürülebilir kılmak için bütün üretimlerinde PDS adı verilen markaya özgü üretim sistemi standartlarını uyguluyor. Dolayısıyla Daikin markalı “yerli” üretim bütün cihazlar bu kriterlere uygun olarak üretiliyor.

Konfor, kalite ve verimliliği bir arada sunan Sensira, aynı zamanda yeni nesil soğutucu akışkan R32 ile çalışıyor. Düşük GWP (küresel ısınma potansiyeli) değerine sahip olan R32 çevreci bir gaz olmanın yanı sıra daha yüksek enerji verimliliği de sağlıyor.

Sensira ile “doğru hava” 

Birçok üstün özelliklere sahip olan Daikin Sensira Split Klima sunduğu 5 farklı fan kademesiyle konforun yanı sıra “doğru hava”yı mekanlara taşıyor. Ürünün “Güçlü Mod” özelliği ise 20 dakikada hızlı ısıtma ya da soğutma yapılabilmesini sağlıyor. “Konfor Modu” sayesinde hava üfleme panjurunu otomatik olarak ayarlayan Sensira, soğutma modunda havayı yukarıya, ısıtma modunda ise aşağıya doğru üflüyor. Uzaktan kumanda üzerinden günün farklı saatleri için programlanabilme özelliği taşıyan Sensira, bekleme modunda çalışırken sadece 1 W enerji tüketiyor. Cihaz, enerji tasarruflu olmasıyla da beğeni topluyor.

Sensira, kontrolün kendisinde olmasını sevenler için opsiyonel olarak gelen Wi-Fi bağlantısı ile Android ve IOS işletim sistemli cihazlarda kullanılmak üzere ücretsiz uygulama seçeneği de sunuyor. Bu sayede dileyen kullanıcılar tablet ya da akıllı telefonlarıyla cihazı kontrol edebiliyor.

Segmentinin en verimli ürünlerinden biri olan Daikin Sensira Split Klima, yıl sonuna kadar 6 yıl garantili olarak tüketiciyle buluşuyor.


Daikin Türkiye:
Türkiye’de 1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla faaliyetlerini sürdüren Daikin, Temmuz 2011’de Airfel’i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir yatırımcısı olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir. Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, panel radyatörler, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknoloji ile üretilmiş ürünleri bulunmaktadır. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Daikin Türkiye; Sakarya’da bulunan üretim tesisleri, 7 bölge müdürlüğü, 350 bayi, 17 kadın girişimci Sakura bayi, 500 satış noktası ve 500’ün üzerindeki yetkili servisiyle Türkiye’nin geniş bir coğrafyasına hizmet verebilmektedir. Ayrıca Avrupa’nın ilk iklimlendirme deneyim merkezini de sektörüne kazandırmıştır. İstanbul’da bulunan Daikin Akademi ise eğitimin gücünü paydaşların kişisel gelişim, mesleki deneyim ve iş yapma kalistesine yansıtmak için çalışmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın da Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye, CIS ülkelerinin (Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Ermenistan, Tacikistan) ve Gürcistan, Kuzey Irak, KKTC pazarlarının sorumluluğunu da üstlenmiştir.

Daikin:
Osaka-Japonya’da 1924 yılında kurulan Daikin Industries Ltd., bugün 150 ülkede 23 milyar doları bulan cirosu, 75 binden fazla çalışanı ve 100’den fazla üretim tesisi ile dünya ısıtma, soğutma, havalandırma ve flurokimyasal ürünlerinde sektör lideridir. Konut, ticari ve endüstriyel iklimlendirme uygulamaları için müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını gözeten Daikin, tüm dünyada ürün geliştirme alanındaki öncü yaklaşımları ve entegre çözümlerinin rakipsiz kalitesi ve kullanışlılığıyla tanınmaktadır. Daikin Türkiye’nin de bünyesinde yer aldığı Daikin Europe NV, 1972 yılında Avrupa pazarına yenilikçi ürünlerini sunmak için Belçika Oostende’de kurulmuştur. Daikin Industries Ltd.’in yüzde 100 iştiraki olan Daikin Europe NV, 7.500 çalışanı, Belçika, Türkiye, Çek Cumhuriyeti (2), Almanya, İtalya ve İngiltere’deki 7 üretim tesisiyle Avrupa’nın en büyük klima, ısı pompası ve soğutma cihazı üreticisidir.