(Flokser Kimya)’dan Çift Yoğunluklu Poliüretan İŞ GÜVENLİĞİ Ayakkabısı!

Poliüretan ham madde sistemleri üreticisi ve ihracatçısı Flokser Kimya, müşteri odaklı inovatif çözümler sunmaya devam ediyor. İnsan sağlığını korumayı amaçlayan ve sektörde fark yaratan yeni poliüretan sistemi “Çift yoğunluklu iş güvenliği ayakkabısı” sıcağa, soğuğa, suya, basınca, kaymaya, pasa ve yağa karşı koyan dış tabanı ve nefes alabilen yapıya sahip ara tabanıyla dikkat çekiyor.

 Zorlu çalışma koşullarının olduğu inşaat, maden ve metal sanayi, otomotiv, makine ve kimya sanayi gibi sektörlerde iş güvenliğinin sağlanması bir zorunluluk olarak öne çıkıyor. Fiziksel iş gücü gerektiren bu sektörlerde sıklıkla kazalar ortaya çıkabiliyor. İşin niteliğine göre doğru ürün seçimi yapmak çalışanların güvenliği için risk faktörünü en aza indiriyor.

Flokser Kimya, sektördeki ilk Bakanlık onaylı Ar-Ge Merkezi’nde geliştirdiği terlik ve taban alanındaki inovatif çalışmalarının yanı sıra iş güvenliği ayakkabılarına yönelik ara taban ve dış taban uygulamalarında kullanılabilecek yeni poliüretan sistemiyle dikkat çekiyor. Flokser Kimya “Çift yoğunluklu iş güvenliği ayakkabı sistemi” ile insan sağlığını korumayı amaçlıyor ve sektörde fark yaratıyor.

Sektöre daha güvenilir, rahat ve hafif bir ürün sunuyor

“Çift yoğunluklu iş güvenliği ayakkabısı”nda üç bileşenli poliüretan sisteminde sadece katalizör bileşenini değiştirerek hem dış taban hem de ara taban üretimi yapılabiliyor. Uygulama kolaylığı bulunan poliüretan sistemde dış taban dayanıklılığı sağlarken, ara taban kullanıcıya konfor sunuyor. Bir bütün olarak sıcağa, soğuğa, suya, basınca, kaymaya, pasa ve yağa karşı koyan dış tabanı ve nefes alabilen yapıya sahip ara tabanı ayakkabıyı sağlamlaştırıyor.

Flokser Kimya, diğer sektörlerde olduğu gibi kişisel koruyucu ekipmanlar arasında bulunan iş ayakkabısı sektörüne de yön veriyor. İnsan bedeninin alacağı zararı en aza indirmek için antistatik elektrik direncine; sulu ortamlarda çalışanlar için de tabanın hidroliz direncine sahip olduğu Flokser Kimya’nın “Çift yoğunluklu iş güvenliği ayakkabısı poliüretan sistemi” EN ISO 20344 standardına uygun koruyucu ayakkabılar üretilmesine imkan sağlıyor.

Flokser Kimya’nın sektöre yönelik çalışmaları için www.flokser.com.tr/kimya web sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


Flokser:
1984’de Tükek ailesi tarafında İstanbul’da kurulan Flokser, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşundan biri olarak teknik deri ve poliüretan hammadde üretimi ve ihracatı yapmaktadır.