(Kastamonu Entegre)’den 50. Yıla ÖZEL Koleksiyon!

Ağaç bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre, 50. yılı vesilesiyle kurulduğu günden bugüne yaşam alanlarına hayat veren melamin kaplı MDF ve yonga levha ürünlerini çok özel bir seçkide bir araya getirdi. 1970’li yıllardan günümüze, dekorasyon ve tasarım trendlerindeki değişime uyum gösterecek şekilde retrospektif bir bakış açısıyla oluşturulan 50. Yıl Özel Serisi, geniş renk ve desen yelpazesiyle dikkat çekiyor.

Ağaç bazlı panel sektörünün yarım asırlık lideri Kastamonu Entegre, 50. yıl dönümü için melamin kaplı MDF ve yonga levha koleksiyonlarını özel bir seçkiyle sektörün beğenisine sundu. 50. Yıl Özel Serisi, 1970’li yılların retro stilinden 1980’lerin ihtişamlı tarzına; 1990’ların yalın çizgisinden 2000’lerin minimalist ruhuna ve günümüzün eklektik görünümlerine kadar son 50 yılın dekorasyon ve tasarım trendlerinden yola çıkılarak oluşturuldu.

Kastamonu Entegre’nin retrospektif bir bakış açısıyla bir araya getirdiği 50. Yıl Özel Serisi, geniş desen yelpazesi ve malzeme kombinasyonlarıyla mobilya, dekorasyon ve iç mekan düzenlemeleri için çok çeşitli uygulama olanakları sunuyor. Mermer ve ahşap görünümlü zarif örnekleriyle farklı zevklere yanıt veren 50. Yıl Özel Serisi, çağdaş mekanlar yaratmak üzere mutfaklar, ofis mobilyaları, raf ve duvar kaplamalarında tercih ediliyor.

Kaliteyi zengin detaylarla buluşturan 50. Yıl Serisi

Doğal ahşap dokusunun zengin detaylarını yansıtan görünümleriyle Valencia, Vincenza, Sorrento, Cambridge, Lugano, San Pietro ve Richmond serinin en çarpıcı dekorları arasında yer alıyor. Lagos yalın çizgilerin yükselişe geçtiği 1990’ları özleyenlere; San Marino, Andorra, Padova ise 2000’li yılların “cool” havasını yaşatmak isteyenlere hitap ediyor. Trieste, Pesaro ve Treviso dekorları küçük mekanlarda büyük yaşam alanları yaratırken, damar efektli mermer görünümü ile öne çıkan Calcutta ve Pietra yaşam ve çalışma alanlarını modern ve klasik çizgide buluşturuyor.


Kastamonu Entegre:
Hayat Holding’in global ölçekte faaliyet gösteren iki büyük grubundan biri olan Kastamonu Entegre, ağaç bazlı panel sektöründe üretim yapmak üzere 50 yıl önce İstanbul’da kuruldu.  %100 yerli sermayeli şirket, 1971 yılında, ilk tesisi olan Kastamonu Yonga Levha Fabrikası’nda üretime başladı. Kastamonu Entegre, yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da üretim yapmaktadır. Yurt dışında ise Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Rusya ve İtalya olmak üzere toplamda 6 ülkede üretim tesisine sahiptir. ABD’de ise odun yongası tedarik ve lojistik süreçlerini yürüttüğü şirketi vardır. Yurt içi ve yurt dışı üretim tesis ve ofislerinde yaklaşık 6.300 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Kastamonu Entegre üretim tesisleri, toplamda 5,5 milyon m³/yıl ağaç bazlı panel üretim kapasitesine sahiptir. Yarım asırdır sektöre hizmet veren Kastamonu Entegre, üretim kapasitesiyle Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Sektörde ürettiği ürünlere göre bakıldığında ise MDF, yonga levha, laminat parke, kapı paneli üretiminde dünyanın ilk 4 üreticisi arasında bulunmaktadır. 1,3 milyar USD cirosu ve üretimdeki gücü, bilgisi ve tecrübesiyle, Amerika’dan Çin’e 100’ün üzerinde ülkeye yaptığı ihracatla her yıl açık ara sektör birincisidir. Yıllardır Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında ilk 50 içerisindedir. “İtalya’nın En Büyük Türk Yatırımcısı” unvanına sahiptir.