(Akçansa) SAĞLIK ve GÜVENLİK Haftası Boyunca Etkinlikler Gerçekleştirdi…

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketlerinden Akçansa, “Akçansa Sağlık ve Güvenlik Haftası” kapsamında kadrolu ve alt işveren çalışanlarının katılımı ile tüm hafta boyunca sağlık ve güvenlik kültürünün gelişimini destekleyecek faaliyetler gerçekleştirdi.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, çalışma hayatının en temel ve önemli konularından biri olan İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki uygulamalarına “Akçana Sağlık ve Güvenlik Haftası”nda düzenlediği pratik ve teorik etkinliklerle devam etti.

Akçansa’nın faaliyet gösterdiği fabrikalar ve tesislerdeki tüm Akçansa ve altişverenlerin çalışanlarının katılımıyla gerçekleşen etkinliklerde, Akçansa’nın sektörde bir ilke imza atarak tüm hafta süren çeşitli konularda eğitimler, saha uygulamaları, paylaşımlar ve ödüllendirmeler yaptı. Çeşitli eğitimler sanal gerçeklik uygulamaları ve simülasyonlarla desteklendi.

Haftaya her faaliyet sahasında üst yönetiminde katıldığı  “Sağlık ve Güvenlik Yürüyüşü” ile başlandı.  Yılın başından beri devam eden Yol Açık Sürüş Akademisi eğitimlerinin bir basamağı olan trafik kazalarda emniyet kemerinin önemi uygulamalı olarak “Emniyet Kemeri Simülatörü” ile gerçekleştirildi., Bunların yanında “Acil Durum Eğitimi ve Tatbikatı”, “Yüksekte Çalışma Sanal Gerçeklik Uygulaması” ve çeşitli paylaşım toplantıları, eğitimler, denetimler ve ödüllendirmeler ile çalışanların bilgilendirilerek farkındalığının artırıldığı  Akçansa Sağlık ve Güvenlik Haftası bundan sonra da her yıl düzenli olarak çeşitli konu ve uygulamalar ile önümüzdeki yıllarda da devam edecek.