(DuPont), (BASF)’nin ULTRAFİLTRASYON MEMBRANI İş Kolunu Alıyor!

DuPont Güvenlik & İnşaat iş birimi tarafından yapılan açıklamada, inge GmbH dâhil olmak üzere BASF’nin Ultrafiltrasyon Membranı iş kolunu satın almak üzere bir anlaşmaya imza attıkları duyuruldu. İş kolunun uluslararası çalışan kadrosunu, genel merkezini ve Greifenberg, Almanya’da yer alan üretim tesisiyle halen BASF SE.’nin elinde bulunan bağlı fikri mülkiyet haklarını da içeren anlaşmanın, teamüle bağlı kesinleşme koşulları ve düzenleyici onaylara tabi olmak kaydıyla 2019 yılı sonunda kesinleşmesi bekleniyor. Anlaşmanın mali hükümleriyle ilgili bilgi verilmiyor.

DuPont Güvenlik & İnşaat İş Kolunun Başkanı Rose Lee açıklamasında, “Yenilikçi su çözümlerinde bir dünya lideri olarak dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizin suyla ilgili sorunlarına yardımcı olmak üzere sürekli araştırma içindeyiz,” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu teknoloji, inge’nin uzman ekibiyle birlikte portföyümüzü daha da genişletirken içme suyu, endüstriyel ve atık su arıtma uygulamalarına yönelik olarak dünya çapında ihtiyaca özel, bütünleşik çözümler sunma kabiliyetimizi de geliştiriyor.”

DuPont ile BASF ultrafiltrasyon teknolojilerinin birleşmesi ultrafiltrasyon, ters ozmoz ve iyon değiştirici reçineler dahil DuPont’un su arıtma ve ayırma teknolojilerindeki lider portföyüne katkıda bulunuyor.

DuPont Su Çözümleri Küresel Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü HP Nanda, “Su yerel, bilim ise küreseldir,” diyerek açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Müşterilerimizin karşılaştıkları sorunları çözebilmek için teknoloji alanında geniş bir portföye ihtiyacımız var. BASF’nin sektör lideri, multi-bore tip PES Ultra Filtrasyon teknolojisiyle kendi yüksek akışlı PVDF teknolojimiz tamamlanarak müşterilerimiz için daha fazla seçenek sağlanıyor.”

BASF’de Performans Kimyasalları Başkanı Anup Kothari, açıklamasında “inge ekibi, Ultrafiltrasyon Membranı teknolojisini geliştirip pazarda yerleşik bir aktör haline getirerek müthiş bir iş başardı. Öte yandan, BASF ile sinerjiler oldukça sınırlı kalıyor,” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Ultrafiltrasyon Membranı iş kolu açısından, stratejik bir alıcı olan DuPont’un bir parçası olmak sağlam bir değer yaratma potansiyelini de beraberinde getirmektedir. İş kolu, büyümesinde bir sonraki seviyeyi bu sayede yakalayabilecektir.”


DuPont Güvenlik & İnşaat:
DuPont Güvenlik & İnşaat yaşamın elzem ihtiyaçları olan su, barınma ve güvenlik konularında yenilik üreten bir dünya lideridir. Aralarında Corian®, Kevlar®, Nomex®, Tyvek®, GreatStuff™, Styrofoam™ ve Filmtec®’in de bulunduğu simgeleşmiş markalar, benzersiz kabiliyetler ve küresel ölçekle müşterilerinin kazanmasını sağlamaktadır. DuPont Su Çözümleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için http://www.dupont.com/water adresini ziyaret edebilirsiniz.

DuPont:
DuPont (NYSE: DD), teknoloji tabanlı materyaller, içerikler ve çözümlerle sektörlerin ve günlük yaşamın dönüşümüne katkıda bulunan bir küresel inovasyon lideridir. Çalışanlarımız, müşterilerimizin en iyi fikirlerini ileri taşımalarına yardımcı olmak ve elektronik, ulaştırma, inşaat, su, sağlık ve sıhhat, gıda ve çalışan güvenliği dahil kilit pazarlara elzem inovasyonları sunmak üzere çeşitli bilim dallarını ve uzmanlıklarını uygulamaya dökmektedir. Daha ayrıntılı bilgi için www.dupont.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.