(Bürotime)’dan Yönetici Odaları için YENİ Tasarımlar…

Modern ve şık tasarımlarıyla, mekan dekorasyonlarında özgün bir dil yansıtan Bürotime, ürün gamına yeni eklediği Core ve Ronin ile yönetici odalarında prestiji yüksek, güçlü alanlar yaratılmasını sağlıyor. Yönetici ihtiyaçlarının derinlemesine analiziyle tasarlanan zengin ürün ailesi, tercihe göre değişen malzeme seçenekleriyle birçok kurguya olanak tanırken, doğanın eşsiz gücünü ofislere taşıyor.

Değişen çalışma kültürü ile birlikte mimari konseptler de yeniden şekilleniyor. Yoğun iş temposu içinde olan yöneticiler, çalışma alanlarında; fonksiyonel detaylara sahip, estetik ve güncel dekorasyonlara uyum sağlayan ürünlere ihtiyaç duyuyor. İnsan odaklı tasarım felsefesiyle ofislerde kaliteli bir yaşam alanı oluşturarak dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen Bürotime, çalışma ortamlarına yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyor. Ürün gamına eklenen Core yönetici masası ve Ronin koltuk ailesinin zarif ve ince düşünülmüş özenli detayları, kullanıcısına seçme özgürlüğü veren farklı malzeme seçenekleri sayesinde kesintisiz bir tasarım bütünlüğü oluşturuyor.

İhtişamlı ve teknolojik tasarım detayları Core Yönetici ile yeniden yorumlanıyor

Şıklığı işlevsellikle bütünleştiren tasarımıyla öne çıkan Core, ofislere güç ve prestij katıyor. Farklı malzemelerle zenginleştirilmiş yüzeylerin benzersiz kombinasyonunun oluşturduğu asimetrik kompozisyon, monoton çizgilerden uzaklaşarak yenilikçi, modern ve şık bir görünüm ortaya koyuyor. Doğal taş, deri ve ahşap malzemelerin ince işçilik ile hareket kazandırıldığı ürün ailesi; yönetici odalarının ihtiyaç duyduğu ihtişamı sergilerken, doğadan aldığı gücü kullanıcısına sınırsızca sunuyor. Çalışma dinamiği içerisindeki aktif senaryolar için masa üzerinde konumlandırılan elektrifikasyon ve aksesuar bölmeleri fonksiyonel ve verimli çalışma alanları yaratıyor. Core yönetici serisi, zengin ürün ailesinin içerdiği depolama, toplantı gibi farklı işlevsel birimlerle birlikte ofis trendlerine uyum sağlayarak, yöneticilerin değişen tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Dominant tasarım çizgileriyle yöneticilerin gücünü sergileyen Ronin

Ronin koltuk ailesi, adını Japonca kelime anlamıyla “ro + nin”, “dalga adam” anlamına gelen, herhangi bir yere, kişiye bağlı kalmadan özgür gezen savaşçılardan alıyor. Doğuştan lider ruhu ile yönetimde değişiklik getirme gayesinde olan kişilerden oluşan Roninler’in gücünden esinlenerek tasarlanan koltuk ailesinin özenle kurgulanmış detayları ve olağanüstü mistik yapısı ofislere farklı bir soluk kazandırıyor. Ronin’in düzen dışı duruşu, 12 ve 18. yüzyılın uzak doğusunu hatırlatır biçimselliği, sıra dışı mühendislik çözümü ve masalsı yapısı ile ofisinizde bütünselliği sağlayan zıt öğelerin birlikteliğini betimlerken, el işçiliğiyle itinayla sarılan deri kol detayları da tasarım dilinde yansıtılmak istenen özenli çalışmayı simgeliyor. Koltuğun sağ ve sol kenarındaki açıların simetrik değişimi ergonomiyi destekleyerek, oturum esnasında kullanıcısında güven duygusunu artırıyor. Güçlü ve kendinden emin formuyla dikkatleri üzerine çeken Ronin; farklı sırt yükseklikleri ve detaylarıyla, yönetici ve toplantı odalarından bekleme alanlarına kadar tüm ihtiyaçlara çözüm sunarak, ofislerin mimari kurgularında karakteristik bir iz bırakıyor.

Ronin, otomatik senkron mekanizması sayesinde; kullanıcısına sunduğu vücut ağırlığına uygun sırt desteği ayarı ve sırt ile birlikte hareket eden oturma fontuyla diğer çalışma koltuklarından ayrışıyor. 20 derece sırt, 6 derece oturma font eğimine olanak tanıyan ağırlık hassasiyetli mekanizma, bel bölgesini her daim dengeli bir biçimde tutup tercih edilen formu kilitleyerek vücut postürünü koruyor.


Bürotime:
Tosunoğulları A. Ş.’nin 1980 yılından bugüne uzanan deneyimiyle 2000 yılında kurulan Bürotime, faaliyete başladığı günden itibaren üretim teknolojisinde gerçekleştirdiği modernizasyon çalışmaları, çevre dostu altyapısı ve sürdürülebilir çevre politikalarıyla dünya standartlarında üretim gerçekleştirmektedir. 2014 yılında koltuk ve mobilya ürün grubunda Türkiye’de GREENGUARD Gold sertifikası almaya hak kazanan ilk ve tek ofis mobilya üreticisi unvanını elde eden Bürotime, faaliyet gösterdiği ofis mobilyaları alanında uluslararası sertifikasyon çalışmalarına hız kesmeden devam etmekledir. Lider üretici, LEED ve BREEAM gibi dünyada tanınırlığı ve bilinirliği en yüksek yeşil bina sertifikaları talep eden kuruluşların ilk tercihi olurken, her yıl ihracat pazarlarını genişleterek ve üretim kapasitesini arttırarak yerel ekonominin gelişimine katkı sağlamaktadır.