[Proje]: eNDi Burger & Coffee House

Proje Adı: eNDi BURGER&COFFEE HOUSE,

2018, ZÜRİH, İSVİÇRE

İç Mimari: GÖRKEM VOLKAN DESIGN STUDIO (GVDS)

İşveren: ENDI BURGER HOUSE

Endi Burger House’un yeni mimari konsepti, GVDS tarafından, İsviçre pazarında tanınan markaya ait fast food mekanlarının kimliğini tanımlama arzusuna yanıt olarak yaratıldı.

Markanın bu en son mekanında farklılaşmanın temel unsurlarından biri, iç mekanın sınırlarını içeri doğru itme kararıydı. Ayrıca, Endi Burger House Concept, bazı yeni kaplama malzemelerinin yanı sıra aydınlatılmış grafikler ve akkor lambalarla birleşen dekoratif unsurların eklenmesiyle zenginleştirilerek üç boyutlu ve canlı bir etki yaratıyor. Eski  zamanları hatırlatan kahverengi lokomotif kabinleri gibi özel tasarlanan oturma mobilyaları, küçük ve büyük partiler için ilginç rahatlatıcı köşeler oluşturuyor. Endi Burger House’un yeni kimliğini karakterize eden sıcak ve samimi atmosferi korurken, restoran daha genç ve çağdaş bir havaya bürünüyor.

Tasarım basit, modern ve çekici, aynı zamanda açık ve iletişimseldir. Tasarım öğelerinin her yerinde GVDS, basit doğal malzemeler ve Zürih şehir tarzına özgü parlak renkler kullandı.

Merkeze konumlandırılmış açık bar; öne çıkan mekansal unsur haline geliyor ve mutfak müşterilere görünürken, sunulan gastronomik ürünleri ve ilgili fiyatları gösteren alan boyunca çeşitli tabelalar ve paneller dağılıyor.

Renklerin seçiminde, uluslararası trendlere uygun olarak, projenin globalleşmesini amaçlayan dikkatli bir pazar analizi yapıldı. Yeşil karolar, koyu gri seramik ve parke kombini  gibi renkler doğru kontrastı oluşturuyor. Bu kontrast, iki tür materyali ayıran ahşap çerçevelerin varlığı ile işaretlenmiş. Tabureler ve masalar tamamen ahşap üzerine metal kaplamalı olarak retro bir tasarımla imal edilmiş. Tezgah, ünitenin kenarını takip eden bir planı destekleyen ahşap panellere sahip.

Ek ayrıntılar arasında, bir duvarı örten grafiti tarzı bir duvar resmi ve sarkıt lambaları ve aplikleri süsleyen benekli beyaz abajurlar bulunuyor. Ayrıca, tüm mobilyalar GVDS tarafından tasarlanmıştır.


Aydınlatma

  • GVDS [Özel Tasarım]

Islak Hacim

  • Öztiryakiler [Mutfak]

Bitirme İşleri

  • Kalebodur [Zemin]

Mobilya

  • Mudo Concept [Mobilya Aksesuar]
  • Mudo Concept [Masa Üstü Avize]
  • GVDS [Özel Tasarım – İç Mekan Mobilyalar]