(TEPTA Aydınlatma)’nın Temsil Ettiği Markalar PRESTİJLİ Tasarım Ödülleri Aldı!

Lighting Design Awards, Red Dot Design Award, German Design Award,  IF Design Award ve Walpaper* Design Awards gibi dünyanın en prestijli tasarım yarışmaları olarak kabul edilen organizasyonlar, 2019 kazananlarını duyurdu. TEPTA Aydınlatma’nın temsilciliğini yürüttüğü;  iGuzzini, Simes, Lasvit, Linea Light Group, Performance in Light ve Planlicht gibi markalar bu prestijli yarışmaların kazananları oldu. 

iGuzzini Walky takdir topladı

Türkiye’de 28 yıldır TEPTA tarafından temsil edilen iGuzzini, Lighting Design Awards 2019 kazananları arasında yer aldı. Çözüm ortaklarından olduğu Louvre Abu Dhabi projesi iGuzzini’ye Daylight Project of the Year (Yılın Günışığı Prejesi) ödülünü getirdi. Markanın Walky tasarımı da Lighting Design Awards 2019’da Mimari Armatür-Outdoor kategorisinde Aydınlatma Tasarım Ödülleri jürisi tarafından takdir topladı ve kısa listeye girdi. 

Walky tasarımı peyzaj aydınlatma projeleri için başarılı çözümler sunuyor. Özellikle yürüyüş yolları için tasarlanan Walky, IP66 koruma sınıfına dahil bir dış mekan armatür. Yüksek görsel konfor sağlayan ve LED ışık kaynağı kullanılan  Walky, bir duvar armatürü. 

Simes Stage Round, aydınlatma dünyasında algıları değiştirdi

Dış mekan aydınlatma alanında öncü markalardan biri olan Simes, bu yıl ödül maratonuna Stage Round ürünüyle başladı. Red Dot Design Award 2019’da Ürün Tasarım Kategorisi’nde ödüle layık görülen tasarım, aynı zamanda, IF Design Award 2019 kazananı da oldu. Simes Stage Round tasarımı, mikro boyuttan, mega boyuta bir çok seçeneği bulunan bir spot. Performansı ve boyut çeşitliliği ile mimari aydınlatma alanında algıları değiştiren ürün, optik ayarlanabilir ışığı ve estetik görünümüyle beğeni topluyor.Simes Over-All Red Dot kazananı

Red Dot Design Award 2019 Ürün Tasarım Kategorisi’nde ödüle layık görülen bir diğer Simes ürün ise Over-All. Yenilikçi bir aydınlatma tasarımı olarak dikkat çeken Over-All, özel izolasyonlu plastik sabitleme plakası ile doğrudan zemine entegre edilebiliyor. Herhangi bir gömme kutuya ihtiyaç duymadan montajı yapılan Over-All, bu özelliği sayesinde oldukça fonksiyonel bir yapıya sahip.

Aydınlatmada akustik konfor; Derby

Linea Light Group’un  aydınlatma ve akustik konforu bir araya getirdiği en yeni ürünü Derby, Red Dot Award 2019, Ürün Tasarım Kategorisi’nde ödül aldı. Derby, özel tasarımlı gövdesi sayesinde mekanlardaki seslerin neden olduğu yankıyı yakalıyor, kelimelerin dolgunluğunun ve yuvarlaklığının iyileştirilmesine katkıda bulunuyor. Sesi yutan panel, kaplama gövdenin merkezinde yer alıyor ve ışık, gövdeden lineer bir yayıcı ile etrafa gönderiliyor. Derby, Mirco Crosatto tarafından prestijli at yarışlarında, kadın izleyicilerin giydiği şapkalardan esinlenerek tasarlandı.

Demi ile şeffaf aydınlatma etkisi  

Linea Light Group’un bu sene tanıttığı bir diğer ürün olan Demi isimli aydınlatma tasarımı da Red Dot Award 2019 ödülünün sahibi olan armatürler arasında. Ürün Tasarımı kategorisinde Red Dot Award 2019 ödülü alan Demi,  OptiLight teknolojisini (şeffaf aydınlatma etkisi) daha önce görülmemiş bir forma sokuyor. Işık kaynağı kapalı olduğu sürece yüzeyin transparan halde algılandığı OptiLight teknolojisinin kullandığı ürün, iç bükey formuyla dikkat çekiyor. Işıklar kapalı iken tamamen şeffaf olan bu yarım küre, elektrik ile buluştuğunda ışıktan bir kubbeye dönüşüyor.

Lasvit’e  Walpaper* Design Awards 2019 ödülü

Çek cam sanatını çağdaş tasarımlar ile buluşturan dünyaca ünlü TEPTA markası Lasvit, Yakisugi Vazo tasarımı ile Walpaper* Design Awards 2019’da “Dünya Tonlarının En İyi Temsili”  (The Best Representation of Earth Tones) kategorisinde ödüle layık görüldü. Ünlü Japon mimar, Kengo Kuma tasarımı vazo, yüzeyinde uygulanan cam zanaatı ile takdir topladı. Kuru odun kalıpların içine erimiş cam dökülerek elde edilen Yakisugi serisinin ürün ailesi içinde sarkıt aydınlatma ve masa lambası da bulunuyor.

Planlicht, Halo tasarımıyla tekrar sahnede

Yüksek kaliteli armatürleri ile tanınan Planlicht, Halo tasarımıyla Austrian Interior Design Award 2019’da ödül aldı. Nina Mair tasarımı olan ve çeşitli büyüklüklerde yuvarlak halkalardan oluşan sarkıt aydınlatma, 2015 yılında German Design Award  kazananı olmuştu. Tasarım bu kez uygulandığı mekan adına ödül aldı. İç Mimar Nina Mair Innsbruck Havalimanı Lounge’unda Planlicht Halo ürünü kullandı ve Austrian Interior Design Award 2019’un sahibi oldu.

Performance in Light, Small Line ile Red Dot’ta

Yaklaşık 40 yıldır aydınlatma sektörüne hizmet veren, performans ve dayanıklılık odaklı ürünler üreten Performance in Light da bu yıl Small Line tasarımıyla Red Dot Design Award 2019 Ürün Tasarım Kategorisi’nde ödül aldı. İç mekan kullanımına uygun ve LED’li bir sarkıt aydınlatma olan Small Line, Büro Sommer tasarımı. Alüminyum profil gövdesi, ince yapısıyla dikkat çelen armatür, farklı ışık seçenekleriyle sunuluyor.  

Temsilcisi olduğu tasarım odaklı markalar ile alanında öncü mimar, tasarımcı ve sanatçıları bir araya getiren TEPTA Aydınlatma, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden başarı ile dönen markaları temsil etmekten dolayı onur duyuyor.

iGuzzini, Simes, Leucos, Studio Italia Design, Delightfull, Roger Pradier, Lasvit, Brand van Egmond, Catellani and Smith, Cini and Nils, Kundalini, Aqua Creations, Linea Light Group, Masiero, ilFanale, Torremato, Bover, Karman, Forestier, MM Lampadari, Pradina, Sattler ve Terzani gibi 30’dan fazla Avrupa merkezli şirketin Türkiye temsilcisi olan TEPTA, 122.000 ürün çeşidi sunuyor. Tüm ürünlere  TEPTA Aydınlatma’nın Levent, Nispetiye’de yer alan merkezinde ulaşabilir; TEPTA’nın deneyimli proje ekibinden ihtiyaçlarınız için her zaman süpervizyon hizmeti alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: www.tepta.com