YALOVA Semt77 Projesi Islak Hacimlerinde (Bostik) Ürünleri TERCİH Edildi!

Yalova’da 70 bin metrekare arazi üzerine kurulan Semt77; konut, otel, home ofis, AVM, semt meydanı ve açık semt pazarıyla tam bir yaşam kompleksi olarak hayata geçirilecek. Yalova Grup tarafından inşa edilen Semt77’de ilk etap olan Akasya Evleri’nin inşası tamamlanmak üzere. Bostik bu dev projenin tüm ıslak hacim yalıtım uygulamalarını üstlendi.

Bostik teknolojisinin projeye sağladığı avantajlar

Semt77 projesinde, ıslak hacimler ve seramik altları gibi toplamda 4 bin m² su yalıtımı işi için öncelikle, alt zemin hazırlığı yapıldı. Projenin ihtiyacı olan, Bostik 2 komponentli ekstra esnek çimento esaslı su yalıtım ürünleri ve pah bantları kullanıldı. Mevcut betonarme yüzeylerde, yalıtımı sağlamak ve kalıcı esnek bir katman oluşturmak için BostikCemenTech C2 Extra, düşey ve yatay köşe birleşim yerlerinde de FlexBand L uygulandı.

CemenTech C2 Extra, akrilik dispersiyonu ile birlikte, su yalıtım problemlerinin çözümünde kullanılan, sadece pozitif taraftan kullanıma uygun, çimento esaslı, çift komponentli, yeşil renkli toz ve beyaz renkli sıvı emülsiyondan oluşan, ekstra esnek su yalıtım harcıdır.

Kullanıldığı yerler

İç ve dış mekânlarda, sadece pozitif tarafta, yatay ve düşeyde, ıslak hacimlerde (WC, banyo, mutfak gibi), balkon, teras ve kiler gibi sürekli nemli, ıslak ve rutubetli alanlarda, su depoları, havuzlar, su tankları ve rezervuarlarda, hamam ve kaplıca gibi tesislerde, temellerde, bodrum duvarlarında, yeraltı ve yer üstü inşaat çalışmalarında, köprülerde ve istinat duvarlarında kullanılır.

FlexBand L, BostikCemenTech ve BostikAquaRoll serisi, su yalıtım sistemleri içerisinde kullanıma uygundur. Bina hareketleri sonucunda oluşabilecek çatlamalarda suyun bir taraftan diğer tarafa sızmasını engelleyen, ortası elastik kauçukla entegre, kenarları elastik armür olan, elastik bir banttır.

Kullanıldığı yerler

Çatlamaya müsait kritik köşelerde, yatay – düşey birleşim yerlerinde, düşey – düşey dik köşelerde, bina hareketlerinden dolayı oluşabilecek çatlamalarda kullanılır.

Proje Ayrıntıları
Proje ismi                             : YALOVA SEMT 77
Zemin uygulama yılı          : 2019
Yeri                                          : Yalova
Uygulama alanı                   : 4.000 m²
Yüklenici firma                   : Yalova Grup
Kullanılan malzemeler     : BostikCemenTech C2 Extra – BostikFlexBand L
Uzman uygulayıcı bayi      : Gülsena İnşaat

Bostik’in Yalova Bölgesi yetkili bayisi Gülsana İnşaat, inşaat alanında birçok konuda hizmet veren köklü bir firmadır. Gülsana İnşaat Bostik’in hem yapı kimyasalları hem de yapıştırıcı ve sızdırmazlık konularında uzman satış – uygulayıcı bayisidir.


Bostik:
Bostik, Endüstriyel üretim, İnşaat ve Tüketici pazarlarında önde gelen küresel yapıştırıcı uzmanıdır. Bir asırdan fazla bir süredir, insanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlüklere, daha akıllı ve uyumlu yenilikçi yapıştırıcı çözümler geliştirmektedir. Beşikten mezara, evden ofise, Bostik akıllı yapıştırıcıları her yerde bulunabilir. Şirket, 2 milyar euro’luk cirosu ve 6 bin çalışanıyla 50’den fazla ülkede faaliyette bulunmaktadır.

Bostik Türkiye de, yapı ve endüstri sektöründe sızdırmazlık, yapıştırıcı ve yapı kimyasalları alanlarında çok güçlü bir marka olmakla beraber çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bostik’in, İnegöl ve Çorlu’da birer üretim tesisi bulunuyor. www.bostik.com.tr

Arkema:
Bir malzeme tasarımcısı ve yenilikçi çözümler üreticisi olarak Arkema, malzemeleri şekillendirerek yeni kullanım alanları yaratır. Dengeli iş portföyümüz, yüksek performanslı malzemeleri, endüstriyel ihtisasları ve kaplama çözümlerini kapsamaktadır. Dünyaca tanınmış markalarımız hizmet verdiğimiz pazarların liderleri arasındadır. 2017 yılında 8,3 milyar euro’luk cirosu ile dünya çapında yaklaşık 20 bin çalışanıyla 55 kadar ülkede faaliyet göstermektedir. Tüm ortaklarımızla aktif işbirliği taahhüt ediyoruz. Kuzey Amerika, Fransa ve Asya’daki araştırma merkezlerimiz, biyo-esaslı ürünler, yeni enerjiler, su yönetimi, elektronik çözümler, hafif malzemeler ve tasarım, ev verimliliği ve yalıtım alanındaki gelişmelere odaklanmaktadır. www.arkema.com