(Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi) 2019 Eğitim Yılı MEZUNLARINI Verdi!

Perakende ve ticari gayrimenkul sektörüne nitelikli çalışanlar yetiştirmek amacıyla kurulan Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi’nin Sertifika Programı başarıyla tamamlandı. Perakende, gayrimenkul sektörlerinde uzman akademisyenlerin yanı sıra her iki sektörün önde gelen üst düzey yöneticileri, patronları tarafından ders verilen Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi (PGM), 2019 eğitim yılı mezuniyet töreninde her iki sektörün duayen isimlerini bir araya getirdi.

Perakende gayrimenkul sektöründeki kariyerine başarılı bir şekilde devam ederken genç yaşta hayatını kaybeden Alp Alkaş anısına, JLL Türkiye ve Özyeğin Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirilen Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi’nin altıncı dönem sertifika programı başarıyla sonlandı. Perakende ve gayrimenkul sektöründe uzman akademisyenlerin yanı sıra alanında uzman isimler gençlerle bir araya gelerek bilgi ve birikimlerini aktardı.

6.Perakende ve Gayrimenkul Yönetimi Sertifika Programı’nda bu dönem Perakendenin temelleri, Konsept geliştirme ve Dizayn, Perakende Stratejileri ve Matematigi, Gayrimenkul Gelistirme ve Finansmanı, Perakende Yönetimi & Pazarlama Stratejileri konularına değinilirken; Vakko Gayrimenkul ve Satış Grup Başkanı Emrah İnel, Pegasus CEO’su Mehmet Nane, Portland Yönetici Direktörü İbrahim İbrahim, Özyeğin Üniversitesi İşletme Fakültesi Ekonomi Bölüm Başkanı Prof. Ümit Özlale, Özyeğin Üniversitesi Alp Alkas PGM Akademik Direktörü Prof. Işıl Erol, Haskoll Direktörü David Leech, Doğan Holding Gayrimenkul ve Turizm Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Cem Eric, Boyner Grup Başkan Yardımcısı ve Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Sunay, Turkeco Kurucusu Dr. Duygu Erten, Defacto COO-CGO’su Serdar Ersoy, Öğretim Üyesi İdil Türkmenoğlu, TBWA İstanbul Medya Direktörü Nüzhet Algüneş, Fiba Commercial Properties Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Yurdaer Kahraman deneyimlerini paylaştı.

JLL Türkiye Ülke Başkanı ve Alp Alkaş PGM Kurucusu Avi Alkaş

Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi’nde 2018 – 2019 yılı mezunları için yapılan sertifika töreninde bir araya gelen isimler arasında Alp Alkaş PGM Kurucusu Avi Alkaş, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Murat Özyeğin, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk, Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş, Nöro Sağlık Beyin Eğitimleri Araştırmaları Uygulamaları Merkezi Kurucusu Dr. Kerem Dündar yer aldı. Pegasus CEO’su Mehmet Nane, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Hadi Karasu, Doğan Holding Gayrimenkul ve Turizm Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Cem Eric, Fiba Commercial Properties Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Yurdaer Kahraman, Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Yönetim Kurulu Başkanı ve MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Yenal Gökyıldırım katılımlarıyla yer aldı.

Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş “Türkiye’de Gayrimenkul Sektörünün Değerlendirilmesi ve 2020 Öngörüleri” başlığını Dr. Kerem Dündar ise, “Dönüşen Dünyada Senin Beynin” başlıklı konuyu ele alırken; Avi Alkaş, Hüsnü Özyeğin ve Esra Gençtürk kapanış konuşmalarıyla yer aldı.


Özyeğin Üniversitesi:
Yaşamla iç içe, araştırmacı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermek amacıyla kurulan Özyeğin Üniversitesi, katma değer yaratan, yenilikçi eğitim modeli ile öğrencilerinin yükselen mesleklerde derinlemesine bilgi sahibi, yabancı dile hâkim, iletişim ve bilgi teknolojileri kullanımında yetkin, girişimci, derslerde ve gerçek dünyada kazandığı donanım ve deneyimler ile çevresinde ve çalışacağı kurumlarda fark yaratan bireyler olarak mezun olmalarını hedefliyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her yıl yayımlanan “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi”nde son beş yıldır ilk 10’da yer alan Özyeğin Üniversitesi, başarılı öğrencinin şartları ne olursa olsun iyi bir  eğitime ulaşabilmesi gerektiğine inanıyor. 2018-2019 akademik yılında kayıtlı lisans öğrencilerinin yüzde 86’sı burslu öğrenim gören Üniversite, 6 fakülte ve 2 yüksekokul çatısı altında toplam 23 lisans programı; 3 enstitü bünyesinde 30 lisansüstü programıyla eğitim veriyor. Çekmeköy’de bulunan kampüsünde, toplam 280 bin metrekare alanda öğrencilerini hayata hazırlıyor. www.ozyegin.edu.tr

Avi Alkaş:
Alp Alkaş PGM Kurucusu, Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve JLL Türkiye Ülke Başkanı

Güncel Sorumlulukları
Ağustos 2008 tarihinde Alkaş AVM Yönetim Şirketi ve JLL şirketi birleşmiştir. Bu birleşmeden sonra Avi Alkaş JLL Türkiye Ülke Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Deneyimleri
Alışveriş merkezi konsept geliştirme, kiralama ve yönetim alanlarında 20 yılı aşan deneyime sahip olan Avi Alkaş, profesyonel olarak Akmerkez, Carousel, İzmit Outlet Center için hizmet verdikten sonra 1997 yılında kendi firması Alkaş’ı kurdu. Avi Alkaş; Maxi, Karada Marina, Olivium, Tepe Nautilus, Armada, KayseriPark, KoruPark, İstinyePark, Vadi İstanbul, Rönesans Grubu’nun Türkiye genelindeki projeleri, Emaar Square ve Zorlu Center gibi Türkiye’nin önde gelen projelerinde önemli görevler üstlenmiştir.

Eğitim ve Sertifikaları
Avi Alkaş, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Derneği (ICSC) Avrupa Danışmanlık Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi olarak da hizmet vermekte ve ICSC Avrupa Ödül Jürisi’nde de görev almaktadır. Alkaş, ICSC J. Riordan Profesyonel Gelişim Okulu’nun da fakülte üyesidir. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde master’ını tamamlayan Avi Alkaş MRICS, CRX, CSM, CMD ve CLS unvanlarını taşımaktadır.