(b. kitap)’tan İKİNCİ Yayın: BIM Terimleri Sözlüğü I

BIMe Initiative tarafından hazırlanan, editörlüğünü Dr. Bilal Succar’ın, yardımcı editörlüğünü Dr. Marzia Bolpagni’nin üstlendiği; Doç. Dr. Ümit Işıkdağ, Y. Mimar Burcu Esen Barutçu, Y. Mimar Dursun Furkan Çapkın’ın Türkçeye çevirdiği BIM Dictionary; VitrA’nın katkılarıyla ilk defa Türkçede basılı hale getirildi. Yapı Bilgi Modelleme (BIM) ile ilgili yüzlerce terime; tanım, kısaltma ve eş anlamları ile yer veren ve 3 ciltten oluşan sözlüğün 78 terim içeren ilk kitapçığı “BIM Terimleri Sözlüğü I” Prof. Dr. Salih Ofluoğlu’nun önsözü ile b. kitap’tan çıktı!

İnternet üzerinden herkesin erişimine açık olan BIM Dictionary’nin Türkçe basılı versiyonu da konu ile ilgilenen öğrenci ve profesyonellere ücretsiz olarak dağıtılacak.

Kitapçığa 31 Mayıs 2019’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin evsahipliğinde düzenlenen Avrasya BIM Forumu-EBF 2019‘da veya VitrA’nın dönem boyunca üniversitelerde düzenleyeceği VBenzeri Kampüs etkinliklerinde ulaşabilirsiniz.


Künye:

BIM Terimleri Sözlüğü I
Editörler:
Dr. Bilal Succar (Editör), Dr. Marzia Bolpagni (Yardımcı Editör), Doç. Dr. Ümit Işıkdağ, Y. Mimar Burcu Esen Barutçu, Y. Mimar Dursun Furkan Çapkın (Türkçe Editörleri)
Yayına Hazırlayan: b. kitap (Binat İletişim & Danışmanlık)
Yayın Koordinatörü: Neslihan İmamoğlu
Redaksiyon: K. Bilge Erdem
Kapak ve Sayfa Tasarımı: Gül Dönmez
1.Baskı: Haziran 2019, İstanbul
ISBN: 978-605-81332-2-8