(Bostik)’ten Yapı Sektörüne ÖZEL YAPIŞTIRICI Serisi!

Endüstriyel üretim, inşaat ve tüketici pazarlarında önde gelen küresel yapıştırıcı uzmanlarından olan Bostik, Türkiye yapıştırıcı alanında beş yeni ürün ile iddiasını daha da ileri taşıyor. Bostik’in uluslararası ortak ürün grubu içinde yer alan hibrit, poliüretan ve akrilik olmak üzere üç değişik teknolojideki yeni ürünleri ile ilgili son hazırlıklar yapılıyor. Türkiye yapı sektörünün ihtiyaçları ve beklentilerine yüksek seviyede çözüm üretecek, birçok test ve sertifikaya sahip ürünler, önümüzdeki aylarda kartuş ambalajlar içinde pazara sunulacak.

Bostik H785 HIGH TACK: Son derece yüksek ilk yapışma özelliğine sahip, yüksek kaliteli profesyonel bir hibrit yapıştırıcıdır. Doğrudan yapışır, hiçbir destek gerekmez. BREEAM uygulamaları için uygundur. Yüksek mukavemetlidir. İzosiyanat, çözücü ve silikon içermez. Sürekli esnektir, nötr kürleme özelliği taşır. Büzülmez, nem ve hava etkilerine karşı dayanıklıdır. Astar olmadan çoğu yüzeye (nemli yüzeylere dahi) mükemmel yapışır.

Özellikle taş, beton, ayna, cam, alçı panel, PU, PVC, sert plastikler, emaye, seramik, bakır, kurşun, çinko, kalay, alüminyum, metaller, alaşımlar, paslanmaz çelik, HPL ve fiber çimento levhalar ve ahşap gibi birçok yapı malzemesini yapıştırmak için genel amaçlı ve çok güçlü bir yapıştırıcı olarak geliştirilmiştir.

Bostik H550 SEAL’N’BOND ALL-IN-ONE: Yüksek kalitede profesyonel, hibrit esaslı hepsi bir arada mastik ve yüksek mukavemetli yapıştırıcıdır.  İç ve dış kullanım dahil, BREEAM uygulamaları için de uygundur. İzosiyanat, çözücü ve silikon içermez. Hacim kaybına uğramaz, kabarcık oluşturmaz. UV ışınlarına, neme, küf ve hava koşullarına dayanıklıdır. Kalıcı elastikiyet sağlar. Çoğu, hatta nemli yüzeylerde astar olmadan mükemmel bir şekilde yapışır. Neredeyse hiç kokmaz. Metallere karşı korozif değildir. Akustik ve mekanik titreşimleri emer.

Özellikle dayanıklı bağlantı derzlerinin,  binalar ve endüstrideki yaya geçitlerindeki bağlantı noktalarının elastik sızdırmazlığı için üniversal bir sızdırmazlık maddesi olarak geliştirilmiştir. Aynı zamanda, taş, beton, cam, alçı levha, PU, PVC, sert plastik, emaye, seramik, bakır, kurşun, çinko, alüminyum, metaller, alaşımlar, paslanmaz çelik ve ahşap gibi pek çok yapı malzemesinin yapıştırılmasında özel olarak üniversal bir yapıştırıcı olarak tasarlanmıştır.

Bostik H780 SUPERGRIP INVISIBLE: Yüksek mukavemetli hibrit esaslı Üniversal kristal şeffaf yapıştırıcıdır. İzosiyanat, çözücü ve silikon içermez. Hacim kaybına uğramaz, kabarcık oluşturmaz. Çoğu yüzeylere astar olmadan mükemmel bir şekilde yapışır. Neredeyse hiç kokmaz. Metallere karşı korozif değildir. Yüksek mekanik dayanımlıdır. Akustik ve mekanik titreşimleri emer.

Özel formülünden dolayı, yiyecekle temas edebilecek / yiyeceklerin işlendiği / depolandığı alanlara da uygundur. Bostik, ürün rengini değiştirebileceğinden iç mekânlarda kullanılması önerir.

Bostik A785 HIGH GRIP DECO: Dekoratörler için geliştirilmiş çok güçlü, anında tutunan akrilik yapıştırıcıdır.  Çözücü içermez. EPS ve XPS yapıştırması için uygundur. Su bazlı ve sentetik boyalarla boyanabilir. Hafif nemli yüzeylerde bile astar kullanılmadan mükemmel yapışır. Neredeyse hiç kokmaz.

Özellikle sert PU köpük, polistiren veya sert PVC’den yapılmış dekoratif profilleri ve rozetleri yapıştırmak için geliştirilmiştir. Ahşap, seramik karolar, akustik paneller, havalandırma ve PVC kablo kanalları yapıştırmak için de uygundur.

Bostik P580 SUPERGRIP XTRA POWER: Çok çeşitli uygulamalar için çözücü içermeyen D4 su geçirmeyen, mega güçlü bir poliüretan yapıştırıcıdır. Astar olmadan çoğu yüzeye (nemli yüzeyler dâhil) mükemmel yapışır. Ağır hizmet tipi yapı malzemeleri, plastikler ve XPS, EPS ve cam yünü gibi yalıtım malzemeleri için özel olarak geliştirilmiştir.


Bostik:
Bostıik, endüstriyel üretim, İnşaat ve Tüketici pazarlarında önde gelen küresel yapıştırıcı uzmanıdır. Bir asırdan fazla bir süredir, insanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlüklere, daha akıllı ve uyumlu yenilikçi yapıştırıcı çözümler geliştirmektedir. Beşikten mezara, evden ofise, Bostik akıllı yapıştırıcıları her yerde bulunabilir. Şirket, 2 milyar euro’luk cirosu ve 6 bin çalışanıyla 50’den fazla ülkede faaliyette bulunmaktadır.

Bostik Türkiye de, yapı ve endüstri sektöründe sızdırmazlık, yapıştırıcı ve yapı kimyasalları alanlarında çok güçlü bir marka olmakla beraber çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bostik’in, İnegöl ve Çorlu’da birer üretim tesisi bulunuyor.
www.bostik.com.tr

Arkema:
Bir malzeme tasarımcısı ve yenilikçi çözümler üreticisi olarak Arkema, malzemeleri şekillendirerek yeni kullanım alanları yaratır. Dengeli iş portföyümüz, yüksek performanslı malzemeleri, endüstriyel ihtisasları ve kaplama çözümlerini kapsamaktadır. Dünyaca tanınmış markalarımız hizmet verdiğimiz pazarların liderleri arasındadır. 2017 yılında 8,3 milyar euro ‘luk cirosu ile dünya çapında yaklaşık 20 bin çalışanıyla 55 kadar ülkede faaliyet göstermektedir. Tüm ortaklarımızla aktif işbirliği taahhüt ediyoruz. Kuzey Amerika, Fransa ve Asya’daki araştırma merkezlerimiz, biyo-esaslı ürünler, yeni enerjiler, su yönetimi, elektronik çözümler, hafif malzemeler ve tasarım, ev verimliliği ve yalıtım alanındaki gelişmelere odaklanmaktadır.
www.arkema.com